• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kredyt w tym samym banku co konto - czy warto być lojalnym?

9 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Ubiegając się o kredyt, większość klientów już posiada konto w jakimś banku i to właśnie od tej placówki zaczyna poszukiwanie kredytowych ofert. Takie postępowanie wynika głównie z przekonania, że skoro jest się klientem danego banku, można liczyć na bardziej atrakcyjne warunki. Ale czy faktycznie tak jest w rzeczywistości? Czy zawsze warto być lojalnym wobec banku, w którym ma się już otwarty rachunek? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.



Zalety skorzystania z oferty kredytowej banku, w którym ma się konto



Ubieganie się o kredyt w banku, w którym ma się już otwarty rachunek, jest łatwiejsze ze względu na dostępną dokumentację i zebrane o Tobie informacje. Bank szybko i sprawnie może zweryfikować Twoje comiesięczne wpływy i wysokość wynagrodzenia, co pozwala sprawdzić, czy spełniasz podstawowy warunek zaciągnięcia kredytu - posiadasz stabilne źródło dochodu i jesteś w stanie systematycznie regulować ewentualne zobowiązania. Na zdolność kredytową wpływa również historia operacji na koncie. Realizacje stałych zleceń, opłaty domowych rachunków czy bezproblemowe spłacanie produktów zakupionych na raty to dla banku kolejny sygnał zwiększający Twoją wiarygodność i zdolność kredytową.

Znaczenie ma także Twoja wcześniejsza historia kredytowa. Jeśli jest pozytywna, a wszystkie pożyczki czy podobne produkty były spłacane w terminie, szansa na otrzymanie korzystnej decyzji kredytowej istotnie wzrasta. Niewątpliwą zaletą skorzystania z oferty kredytowej swojego banku jest również szybsza realizacja wynikająca z prostszej procedury i mniejszej ilości formalności. Większość dokumentów i potrzebnych zaświadczeń bank posiada bowiem w swoim archiwum.

Jak widać, pozytywnych aspektów jest sporo, nie znaczy to jednak, że bez zastanowienia należy decydować się na zaciągnięcie zobowiązania w banku, w którym ma się otwarty rachunek. Kredyt generuje koszty, dlatego koniecznie zapoznaj się z dostępnymi na rynku ofertami. Może okazać się, że w innej placówce znajdziesz o wiele korzystniejsze warunki, a wtedy kwestia większej ilości procedur zejdzie na drugi plan. Podobnie postępuj przy zakładaniu rachunku rozliczenia, analizując aktualne konta osobiste oferowane przez banki.

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty kredytowe?



Kredyt to produkt bardzo spersonalizowany, ponieważ jego warunki tworzone są na podstawie wielu indywidualnych danych, takich jak wysokość zarobków, wiarygodność kredytowa, historia rachunku i charakterystyka innych zobowiązań. Ostateczna propozycja banku uzależniona będzie od specyfiki tych parametrów i interpretacji wszystkich istotnych czynników. Otrzymując ofertę, dowiesz się, ile wyniesie wysokość raty, jakie będzie oprocentowanie kredytu oraz na jakim poziomie ustalona została prowizja, czyli opłata, którą bank pobierze za zrealizowanie dla Ciebie usługi kredytowej.

Szczególną uwagę zwróć na szczegóły, a więc na przykład na typ oprocentowania, które może być stałe lub zmienne, a więc zależne od wahania wartości stóp procentowych. Porównując dane wartości i propozycje banków, skup się na wskaźniku RRSO, ponieważ dzięki niemu dowiesz się dokładnie, ile przyjdzie Ci zapłacić za kredyt w danej placówce.

Nie kieruj się więc lojalnością wobec swojego banku czy ilością koniecznych do wypełnienia dokumentów, ale właśnie kosztami, jakie będzie trzeba ponieść. Wybieraj oferty najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia - w jej znalezieniu pomoże Ci porównywarka kredytowa dostępna pod adresem:
https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (4)

  • Brałem kredyt hipoteczny dwa razy.

    W obu przypadkach bank nie patrzył przychylniejszym okiem na długoletniego klienta.
    Zawsze 10x lepsze warunki były gdzieś poza.

    Nie potwierdzam też mitu o szybkości weryfikacji. Czekałem dwa miesiące na decyzję (odmowną).

    • 2 0

  • Niestety nie warto byc lojalnym.

    • 1 0

  • Banki

    To tak jak w zakładzie pracy lojalność nie popłaca pracownika trzyma się tyle ile potrzeba lub pracownikowi daje się tyle pracy ile wytrzyma a na koniec jest traktowany równo z innymi keserami. Banki tak samo nie są miejskimi ośrodkami pomocy społecznej więc wszędzie tak samo traktują a uśmiechy i miła aparycja niech was nie zwiodą za to im płacą.

    • 0 0

  • Do kredytu na mieszkanie, nawet przy wkładzie na 30 proc. finalnie dopłaca się bankowi około 100.000zł ekstra. Lepsze i tak to, niż wynajmować u januszy rentierów, a potem przypominać się i czekać 3 miesiące na naprawę starej pralki, przy buleniu 1800zł za klitkę z meblami pamiętającymi wczesnego Gierka.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane