• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Licznik przy światłach na remontowanym skrzyżowaniu

Michał Sielski
26 lipca 2024, godz. 07:00 
Opinie (112)
W miejscach, gdzie ruch jest wahadłowy ustawiono nie tylko sygnalizację świetlną, ale też sekundniki informujące o tym, kiedy będzie zielone. W miejscach, gdzie ruch jest wahadłowy ustawiono nie tylko sygnalizację świetlną, ale też sekundniki informujące o tym, kiedy będzie zielone.

Kierowcy narzekają na remont skrzyżowania ul. Komandorskiej i MireckiegoMapka na Grabówku, ale chwalą zastosowane przez drogowców rozwiązanie: sekundnik odlicza czas, kiedy zapali się zielone w miejscu, gdzie wprowadzony został ruch wahadłowy.



Sekundniki na remontowanych odcinkach to dobre rozwiązanie?

O sekundnikach na światłach pisaliśmy już wielokrotnie. Niektóre osoby są ich entuzjastami, bo twierdzą, że znacznie zmniejszyłoby to korki - kierowcy mieliby dzięki nim dynamiczniej ruszać spod świateł, bo byliby gotowi na ich zmianę.

Tymczasem obserwacje, badania i pomiary wykonane tam, gdzie je wprowadzono, tego założenia nie potwierdzają - korki się nie zmniejszają, płynność jazdy nie zwiększa, za to zmniejsza się bezpieczeństwo i komfort jazdy, bo część kierowców przyspiesza, by zdążyć w ostatnich sekundach przejechać na zielonym, co prowadzi do groźnych sytuacji.

Sekundniki na skrzyżowaniach - czy powinny się pojawić w Trójmieście? Sekundniki na skrzyżowaniach - czy powinny się pojawić w Trójmieście?

Ale na remontowanych odcinkach, gdzie ruch jest wahadłowy, sprawdzają się idealnie. Jednym z nich jest właśnie skrzyżowanie ul. Komandorskiej i Mireckiego w Gdyni. Tam sekundniki ułatwiają przejazd.

- Na skrzyżowaniach zazwyczaj człowiek spodziewa się mniej więcej zielonego światła, a tu nie, bo jak podjeżdżasz, to nie masz ruchu poprzecznego i nie wiesz, czy i kiedy samochody z naprzeciwka przejechały. A tu widzę elegancko, że jeszcze np. 20 sekund, więc bez stresu czekam na swoją kolej - mówi Marcin, czytelnik Trojmiasto.pl i mieszkaniec ul. Komandorskiej.


Prace na Komandorskiej zgodnie z harmonogramem



Kierowcy chwalą to rozwiązanie, ale oczywiście woleliby, by skrzyżowanie było już przejezdne bez ruchu wahadłowego. Pytają więc, kiedy prace się skończą. Mamy dobre wieści: wszystko idzie zgodnie z planem.

- Wykonawcy prac już w pierwszych dniach udało się przeprowadzić roboty rozbiórkowe oraz prace na kanalizacji deszczowej. Zbudowana została już również część wyniesionego skrzyżowania i chodniki. Obecnie prace skupiają się w okolicy ul. Wąsowicza - informuje Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Wszystko wskazuje więc na to, że prace zakończą się na koniec wakacji, kiedy planowane są odbiory inwestycji wartej 650 tys. zł.

Miejsca

Opinie (112) 1 zablokowana

  • Wynalazek z trojmiasta

    w Szczecinie od parunastu lat sa na skrzyzowaniach

    • 0 0

  • Ulica Komandorska w Gdyni.

    Samochody parkują z dwóch stron. Jest niebezpieczne ulica wąska i duży ruch pieszych. Należałoby wprowadzić 30 km/h. Jedno skrzyżowanie nie zapewni bezpieczeństwa.

    • 0 0

  • Bo odliczanie powinno być ale tylko czerwonego światła. Zielone nie powinno być odliczane i problem z głowy.

    • 0 0

  • sekundniki to dla Wrocławia i Szczecina

    w Gdańsku możemy wam co najwyżej pasy nad tunelem wymalować. Za 12 milionów.

    • 0 0

  • Liczniki

    Państwo i jego przedstawiciele jako władza nie są zainteresowani licznikami , bo jak wiadomo najlepiej przynoszącą zyski
    jest grupa kierowców , można nas doić podatkami , karami wszelkiego tzw wykroczenia , które władza wymyśla dla lebszego jej bytu niemającego nic wspólnego z bezpieczeństwem jazdy , a jej komornikiem jest nasza kochana policja która jest zmuszana do takiego działania . Każda nowelizacja kodeksu drogowego nie przynosi nic przejżystego tylko haos na drodze gdzie konsekwencją są znów podwyzszone kary dla kogo??? Dla kierowców . A licznik zysków bije tylko nie dla użytkowników dróg krajowych , na światłach tylko w kieszenie skarbu pastwa

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane