• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowa strona Gdańska

2 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat) 
Od 1 grudnia dostępna jest nowa strona internetowa Gdańska. Na stronie www.gdansk.pl wita nas nie tylko nowa winieta, ale także nowy, przejrzysty i przyjazny dla użytkownika układ informacji. Rozbudowano zawartość wielu działów.

Wszyscy, którzy chcą zorientować się, jaką drogą najszybciej załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim, mogą zapoznać się z opisem ponad 200 procedur obowiązujących w różnych sprawach. 18 z nich można załatwić za pomocą internetu, wybierając opcję on-line. Autorzy strony stworzyli także Biuletyn Gdański, gdzie po wpisaniu swojego adresu poczty elektronicznej, każdy zainteresowany otrzyma szereg informacji z Urzędu m.in. na temat zmian w magistracie, organizowanych imprez kulturalnych czy inicjatyw ekonomicznych i społecznych władz miasta.

Znacząco zostało rozbudowane Vademecum Turysty. Znajdziemy tutaj m.in. obszerne informacje o bazie noclegowej zawierające zdjęcia hoteli i pensjonatów wraz z odnośnikami do ich stron internetowych. Poza tym wszyscy zainteresowani mogą poznać historię miasta i dowiedzieć się wielu rzeczy o dniu dzisiejszym Gdańska. Rozbudowany dział multimedialny prezentuje galerię ponad 50 zdjęć, które można również wysłać jako kartki. Znajdziemy tu też tapety i wygaszacze ekranu. Autorzy strony zamieścili na niej także 8-minutowy film o Gdańsku oraz, na co warto zwrócić uwagę, teledysk grupy Golden Life "Jestem z Gdańska".

W dziale kultura internauci znajdą informacje o wszystkich najważniejszych instytucjach kulturalnych i szczegółowy kalendarz imprez. Zapoznanie się z programem imprez ułatwia nowa wyszukiwarka.

Ważna nowość znalazła się też w dziale gospodarczym.
- Każdy, kto chce założyć własną firmę, będzie mógł tutaj zapoznać się ze szczegółowym opisem procedury rejestracji działalności gospodarczej oraz pobrać odpowiednie formularze. W ten sposób początkujący przedsiębiorca nie będzie zmuszony do składania kilkakrotnych wizyt w różnych instytucjach - mówi Jerzy Rembalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta, odpowiedzialnego za serwis internetowy.

Nowa strona Gdańska posiada obecnie, oprócz polskiej, także wersję anglojęzyczną, ale w niedługim czasie pojawi się także wersja niemiecka, szwedzka, francuska i rosyjska.

Redaktorzy strony pragną, aby przybrała ona postać interaktywną. Zainteresowane osoby czy podmioty mogą przesyłać swoje uwagi, komentarze, informacje o organizowanych imprezach czy nowo otwieranych obiektach i lokalach.

Zobacz: www.gdansk.pl

Opinie (113) 6 zablokowanych

  • moge wam wkleić inwestycje za 2003 w gdańsku?? wiem, że chcecie:)

    • 0 0

  • sami tego chcieliście:)

    Największe inwestycje miejskie w 2003 roku

    Poniżej przedstawiamy listę największych inwestycji 2003 r. sfinansowanych z budżetu miasta.

    Komunikacja miejska

    Zakup taboru autobusowego
    W ramach środków pomocowych z EBOR-u na 2003r., planuje się zakupić w miesiącu grudniu br. 6 szt. autobusów niskopodłogowych.
    Koszt zadania 6,1 mln zł

    Modernizacja infrastruktury torowej
    W 2003r.zmodernizowano następujące torowiska tramwajowe:
    al. Rzeczypospolitej od Hynka do pętli Zaspa, al. Legionów i ul. Mickiewicza do ul. Hallera, al. Grunwaldzka od ul. Hallera do ul. Miszewskiego, ul. Hallera od opery do ul. Klinicznej oraz skrzyżowania ulic Kartuska - Pohulanka, Chłopska - Piastowska.
    Koszt zadania 16,8 mln zł

    Drogownictwo

    Budowa ścieżek rowerowych

    Na odcinku leśnym wzdłuż ul. Słowackiego, od Złotej Karczmy przez osiedle Matemblewo do ul. Słowackiego u wylotu ul. Matemblewskiej; długość 3,4 km o nawierzchni gruntowej.
    Koszt zadania 2,1 mln zł
    Wzdłuż al. Legionów, ul. Wyspiańskiego i ul. Miszewskiego na odcinku od ul. Hynka do al. Grunwaldzkiej; długość 1,9 km o zmiennej szerokości 1,5 do 2,0 m, o nawierzchni bitumicznej.
    Koszt zadania 1,2 mln zł
    Wzdłuż al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Derdowskiego w Oliwie do ul.Słowackiego we Wrzeszczu; długość 3,5 km o nawierzchni bitumicznej.
    Koszt zadania 2,2 mln zł
    Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta
    Zrewaloryzowano ulice: Lektykarską, Kramarską, Ławniczą na długości około 150 m, przebudowując całą podziemną infrastrukturę techniczną; ułożono nawierzchnię z kostki brukowej i chodniki z kostki betonowej o fakturze kamienia naturalnego.
    Koszt zadania 0,57 mln zł

    Modernizacja ul. Zamiejskiej
    Zmodernizowano ul. Zamiejską na odcinku od ul. Małomiejskiej do ul. Hebanowskiego o długości 420 m. Wybudowano ulicę o szer. 6,0 m przebudowując całą podziemną infrastrukturę techniczną. Wzdłuż tej ulicy wybudowano brakujące chodniki wraz ze ścieżką rowerową. Zainstalowano na wjeździe do ulicy Małomiejskiej sygnalizację świetlną. Zmodernizowana ulica stworzyła skrót pomiędzy dzielnicami Chełm i Orunią.
    Koszt zadania 2,3 mln zł

    Budowa ekranów dźwiękochłonnych przy trasie W-Z
    W celu zmniejszenia hałasu od pojazdów przejeżdżających po trasie W-Z wybudowano wzdłuż osiedla Mickiewicza ekran dźwiękochłonny o zmiennej wysokości 3,5 do 5 m i długości 760 m na odcinku od kładki na przedłużeniu ul. Telimeny do ul. Łostowickiej.
    Koszt zadania 4,7mln zł

    Budowa ul. Wielkopolskiej, dz. Łostowice Południowe
    Wybudowano ulicę umożliwiającą dojazd do nowopowstałego osiedla Cztery Pory Roku. Jezdnia o szer. 7 m i długości 626 m wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i oświetleniem ulicznym.
    Koszt zadania 3,4 mln zł

    Bezpieczeństwo publiczne

    Budowa Komisariatu Gdańsk - Południe
    Budowę rozpoczęto w 2002r. Komisariat znajduje się przy ul. Platynowej w dzielnicy Orunia Górna. Obiekt piętrowy o kubaturze 6.870 m3 i powierzchni użytkowej 1.625 m2 z użytkowym poddaszem. W piwnicy oprócz magazynów i siłowni, urządzono 4-ro torową strzelnicę. Komisariat przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Utworzono również stanowisko monitorowania osiedla mieszkaniowego.
    Koszt zadania 4 mln zł

    Kanalizacja deszczowa i melioracje

    Kanalizacja deszczowa dla dzielnic Osowa - Barniewice etap III
    Prace rozpoczęto w czerwcu 2002r., a zakończono we wrześniu 2003r. Wybudowano zbiornik retencyjny o powierzchni 4400 m2 i retencji 5192 m3 wraz z ruroci¹giem przesy³owym o ø 800 mm i d³ugoœci 796 m w ul. Meteorytowej, odprowadzaj¹cym wody opadowe do rzeki Strzelenki.
    Koszt zadania 4,05 mln zł

    Budowa zbiornika retencyjnego Wielkopolska
    Wybudowany zbiornik przeciwpowodziowy na Potoku Oruńskim posiada pojemność retencyjną 4700 m3 i zajmuje powierzchnię 1,2 ha. Ma on spowolnić przepływ wód nawalnych w tym potoku i zabezpieczyć niżej położone tereny dzielnicy Orunia.
    Koszt zadania 0,79 mln zł

    Budowa prawego wału przeciwpowodziowego Opływu Motławy
    Wybudowano ostatni odcinek obwałowania o długości 488 m, który ma zabezpieczyć dzielnicę Olszynkę przed powodzią. Łącznie wybudowano 2287 m obwałowań Opływu Motławy wraz z uporządkowaniem i zagospodarowaniem przyległego terenu.
    Koszt tego etapu wyniósł 0,77 mln zł
    Koszt całego przedsięwzięcia 2,8 mln zł

    Wodociągi, kanalizacja sanitarna

    Modernizacja stacji uzdatniania wody Czarny Dwór
    Celem zadania było poprawienie jakości wody pobieranej ze studni głębinowych zmniejszając w produkowanej wodzie zawartość żelaza i manganu. Zadanie rozpoczęto w 1997r., zakończono w 2003r.
    Koszt zadania w 2003r. wyniósł 3,2 mln zł
    Całkowity koszt zadania 15,8 mln zł

    Budowa magistrali wodociągowej dla dzielnicy Łostowice Południowe
    W celu dostawy wody do nowo powsta³ych osiedli mieszkaniowych: Kolorowe, Moje Marzenie, Cztery Pory Roku, Krokusowe wybudowano magistralź wodoci¹gow¹ o ø 400 mm d³. 2159 m, ø 200 mm d³. 206 m, ø 150 o d³. 194 m.
    Koszt zadania 1,95 mln zł

    Budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej dla dzielnicy Rudniki
    W 2003r. zakończono budowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej dla dzielnicy Rudniki, którą rozpoczęto w 1996r.
    W IV etapie zadania wybudowano 1360 m wodociągów oraz 401 m przyłączy wodociągowych. Równolegle wybudowano 1209 m kanałów sanitarnych grawitacyjnych, 440 m przyłączy sanitarnych oraz 383 m rurociągów tłocznych, współpracujących z dwoma przepompowniami ścieków.
    Koszt IV etapu zadania wyniósł 1,88 mln zł
    Całkowity koszt infrastruktury osiedla wyniósł 13,3 mln zł

    Kultura

    Adaptacja pomieszczeń na filię biblioteki na osiedlu Niedźwiednik
    W ramach inwestycji zaadaptowano I piętro obiektu przy ul. Podkarpackiej na potrzeby Centrum Bibliotecznego, w skład którego weszły czytelnie, wypożyczalnia książek, klub seniora, stanowiska komputerowe. Biblioteka dostosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Koszt zadania 1,38 mln zł

    Ważniejsze inwestycje w trakcie realizacji


    Wodociągi, kanalizacja sanitarna

    Kanalizacja sanitarna Wyspy Sobieszewskiej
    Po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej dla Górek Wschodnich i Sobieszewa przystąpiono do budowy II etapu kanalizacji dla osiedli Orle, Wieniec, Komary w kierunku Świbna. Inwestycja składa się z systemu przepompowni ścieków, rurociągów tłocznych i kanałów grawitacyjnych.
    Wybudowano 3 przepompownie œcieków, ruroci¹gi t³oczne o d³. 2585 mb ø 210 do ø 225 mm, kana³y grawitacyjne ø 160 do ø 300 o d³. 1231 mb.
    Zadanie rozpoczęto w IV kw. 2002 r., zakończenie zaplanowano na czerwiec 2004 r.
    Pod koniec br. planuje się rozpocząć kolejny etap, obejmujący budowę kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Świbno.
    Koszt zadania w 2003r. 2,5 mln zł
    Całkowity koszt zadania 3,09 mln zł

    Oświata

    Budowa gimnazjum w dzielnicy Osowa
    Pod koniec 2002 r. rozpoczęto budowę gimnazjum dla dzielnicy Osowa, składającego się z 25 pomieszczeń do nauki w 2 segmentach, stołówki, segmentu sportowego i boisk szkolnych.
    Zakończenie robót zaplanowano w sierpniu 2004r.
    Koszt zadania w 2003r. 7,0 mln zł
    Całkowity koszt wyniesie 14,9 mln zł

    Opieka społeczna

    Modernizacja Domu Pomocy Społecznej w dzielnicy Stogi
    Pod koniec 2002 r. rozpoczęto modernizację obiektu po byłym żłobku na potrzeby domu pomocy społecznej przy ul. Hożej na Stogach.
    Modernizacja obiektu pozwoli zwiększyć ilość pensjonariuszy do 40 osób stale przebywających w domu oraz 30 osób dochodzących w dzień.
    Zmodernizowano obiekt nadbudowując piętro. Wybudowano w I etapie nową klatkę schodową, zlikwidowano bariery architektoniczne, uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych. Wybudowano nową stołówkę. Zakończenie II etapu zadania planuje się w 2004 r.
    Koszt zadania ze środków budżetowych miasta 0,7 mln zł
    z PFRON-u 0,47 mln zł

    Kultura fizyczna i sport

    Budowa pływalni w Gdańsku - Chełmie ul. Chałubińskiego
    Inwestycję rozpoczęto w 2002 r. W obiekcie przewiduje się basen pływacki o wymiarach 25 x 12,5 m oraz 2 brodziki do nauki pływania 12,5 x 6,0 m wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jak: węzeł cieplny, stację uzdatniania wody, wentylację. Obiekt ma być przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Planowane zakończenie robót - maj 2004r.
    Koszt zadania w 2003r. 3,7 mln zł
    Koszt całkowity 6,7 mln zł

    • 0 0

  • czekaj

    nie napisałeś kiedy wam prąd pociągną

    • 0 0

  • ciaptak

    strona chodzi
    zleceniodawcy pewnie sie spodobała
    to co jeszcze?
    nie uzyskali twojej aprobaty jak ją wrzucali na serwer i się w zwiazku z tym nie liczy?
    maja co chcieli
    internet jest pełen różnych stron - lepszych i gorszych

    • 0 0

  • Do Wklejacza

    Dodaj jeszcze terminal kontenerowy za 500 mln.euro,rozbudowę Rafinerii Gdańskiej za 540 mln.dolarów i robi się jakoś lepiej na duszy...Miejscowość nad rzeką Kaczą,z dwiema ulicami na krzyż,po których zawsze hula wiatr,gdzie największa firma oprócz padającej stoczni to hurtownia piwa,gdzie dla 250 tys.mieszkańców wystarcza jedno kino zostaje daleko z tyłu

    • 0 0

  • to byłem ja

    • 0 0

  • Stronka całkiem niezła

    Stronka chodzi wcale nie tak wolno,w porównaniu z poprzedniczką duży postęp,szczególnie w kwestii załatwiania formalności on-line

    • 0 0

  • nic specjalnego :P
    a z tym "szczegółowym kalendarzem imprez" to cienko, bardzo cienko...

    • 0 0

  • Do Urzędu tylko po podpis

    Możliwość otwarcia działalności gospodarczej przez internet to duży krok naprzód,do urzędu w umówionym terminie w celu złożenia stosownych podpisów trzeba pójść tylko jeden raz.

    • 0 0

  • a metro z warszawy wali jednak w kierunku gdanska. dotrze gdzies prawdopodobnie w 3243 roku
    to bylo tak ze buduja najdluzszy most w Polsce -budujom go wzdluz Wisly.
    hehehehe

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane