- 1 Będzie 500+ dla małżeństw ze stażem? (456 opinii)
- 2 Szybko odzyskali skradzione auto (43 opinie)
- 3 "Bilet miejski" bez zniżek dla seniorów (192 opinie)
- 4 Tak wybuchł pożar w Nowym Porcie (280 opinii)
- 5 Karne kupony za niewłaściwe parkowanie (166 opinii)
- 6 Wznowili drogi remont po pół roku przerwy (66 opinii)
Wyniki wyborów na Pomorzu. PKW podała dane 100 proc. komisji
Po zliczeniu kolejnych protokołów napływających z obwodowych komisji wyborczych w poniedziałek 16 października po godz. 22.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne dane dla obu okręgów wyborczych 25 i 26 na Pomorzu.
AKTUALIZACJA, godz. 22.20
Prezentujemy najlepsze wyniki na poszczególnych listach. To nie oznacza, że wszyscy wymienieni kandydaci dostaną się do Sejmu
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 100 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 83 590
Jacek Karnowski - 55 069
Piotr Adamowicz - 23 147
Jarosław Wałęsa - 17 408
Magdalena Kołodziejczak - 12 773
Patryk Gabriel - 11 201
PiS
Kacper Płażyński - 100 445
Kazimierz Smoliński - 16 177
Jarosław Sellin - 7284
Tadeusz Cymański - 7184
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 35 213
Magdalena Sroka - 18 348
Łukasz Kopeć - 7375
Lewica
Katarzyna Kotula - 33 122
Adam Szczepański - 3574
Konfederacja
Michał Urbaniak - 18 710
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 100 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 72 813
Marcin Horała - 47 974
Aleksander Mrówczyński - 15 125
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 11 766
Piotr Karczewski - 5 356
Piotr Kowalski - 6 486
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 139 524
Zbigniew Konwiński - 15 538
Kazimierz Plocke - 8 154
Marek Budnik - 7 562
Rafał Siemaszko - 15 494
Stanisław Lamczyk - 8 722
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 34 369
Wioleta Tomczak - 13 217
Artur Dziambor - 9 168
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 19 753
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 30 631
---------------------------------------------
AKTUALIZACJA, godz. 20:55
Prezentujemy najlepsze wyniki na poszczególnych listach. To nie oznacza, że wszyscy wymienieni kandydaci dostaną się do Sejmu
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 99,16 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 81 838
Jacek Karnowski - 54 066
Piotr Adamowicz - 22 676
Jarosław Wałęsa - 17 019
Magdalena Kołodziejczak - 12 696
Małgorzata Chmiel - 10 611
PiS
Kacper Płażyński - 99 108
Kazimierz Smoliński - 16 120
Tadeusz Cymański - 7 140
Jarosław Sellin - 7 154
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 34 563
Magdalena Sroka - 18 152
Łukasz Kopeć - 7 209
Lewica
Katarzyna Kotula - 32 432
Adam Szczepański - 3 480
Konfederacja
Michał Urbaniak - 18 486
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 99,90 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 72 757
Marcin Horała - 47 743
Aleksander Mrówczyński - 15 120
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 11 733
Piotr Karczewski - 5 354
Piotr Kowalski - 6 467
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 139 150
Zbigniew Konwiński - 15 533
Kazimierz Plocke - 8 153
Marek Budnik - 7 559
Rafał Siemaszko - 15 414
Stanisław Lamczyk - 8 720
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 34 325
Wioleta Tomczak - 13 172
Artur Dziambor - 9 141
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 19 716
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 30 547
---------------------------------------------
AKTUALIZACJA, godz. 18:05
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 95,92 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 76 376
Jacek Karnowski - 50 957
Piotr Adamowicz - 21 270
Jarosław Wałęsa - 15 801
Magdalena Kołodziejczak - 11 801
Małgorzata Chmiel - 10 093
PiS
Kacper Płażyński - 94 402
Kazimierz Smoliński - 15 933
Tadeusz Cymański - 6 948
Jarosław Sellin - 6 784
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 32 103
Magdalena Sroka - 17 253
Łukasz Kopeć - 6 740
Lewica
Katarzyna Kotula - 30 332
Adam Szczepański - 3 236
Konfederacja
Michał Urbaniak - 17 501
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 76,86 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 57 852
Marcin Horała - 26 160
Aleksander Mrówczyński - 14 156
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 7 039
Piotr Karczewski - 4 640
Piotr Kowalski - 4 659
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 76 352
Zbigniew Konwiński - 12 772
Kazimierz Plocke - 5 558
Marek Budnik - 5 318
Rafał Siemaszko - 8 864
Stanisław Lamczyk - 6 208
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 23 108
Wioleta Tomczak - 7 078
Artur Dziambor - 4 677
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 13 267
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 17 614
---------------------------------------------
AKTUALIZACJA, godz. 16:42
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 86,92 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 65 221
Jacek Karnowski - 39 654
Piotr Adamowicz - 18 562
Jarosław Wałęsa - 13 741
Magdalena Kołodziejczak - 11 260
Małgorzata Chmiel - 8 209
PiS
Kacper Płażyński - 83 884
Kazimierz Smoliński - 11 092
Tadeusz Cymański - 6 430
Jarosław Sellin - 5 769
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 27 461
Magdalena Sroka - 15 590
Łukasz Kopeć - 5 832
Lewica
Katarzyna Kotula - 26 265
Adam Szczepański - 2 779
Konfederacja
Michał Urbaniak - 15 177
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 66,97 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 49 208
Marcin Horała - 21 896
Aleksander Mrówczyński - 8 963
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 5 654
Piotr Karczewski - 4 073
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 63 849
Zbigniew Konwiński - 10 685
Kazimierz Plocke - 4 816
Marek Budnik - 4 573
Rafał Siemaszko - 7 762
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 19 272
Wioleta Tomczak - 5 898
Artur Dziambor - 4 012
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 11 079
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 14 778
---------------------------------------------
AKTUALIZACJA, godz. 15:32
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 72,15 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 49 187
Jacek Karnowski - 28 354
Piotr Adamowicz - 14 385
Jarosław Wałęsa - 10 461
Magdalena Kołodziejczak - 10 070
Małgorzata Chmiel - 5953
PiS
Kacper Płażyński - 65 332
Kazimierz Smoliński - 8 954
Tadeusz Cymański - 4 346
Jarosław Sellin - 4 301
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 20 894
Magdalena Sroka - 11885
Łukasz Kopeć - 4356
Lewica
Katarzyna Kotula - 19 651
Adam Szczepański - 2 073
Konfederacja
Michał Urbaniak - 11 816
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 56,88 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 42 190
Marcin Horała - 15 950
Aleksander Mrówczyński - 8 656
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 4 329
Piotr Karczewski 3 708
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 45 829
Zbigniew Konwiński - 9 962
Kazimierz Plocke - 4 413
Marek Budnik - 4 094
Zdzisław Czucha - 3 556
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 14 980
Wioleta Tomczak - 4 015
Artur Dziambor - 2 436
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 8 352
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 10 595
---------------------------------------------
AKTUALIZACJA, godz. 14:25
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 64,7 proc. obwodów głosowania
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 39 503
Jacek Karnowski - 23 050
Piotr Adamowicz - 11 691
Jarosław Wałęsa - 8363
Patryk Gabriel - 5682
Magdalena Kołodziejczak - 5301
Małgorzata Chmiel - 4636
PiS
Kacper Płażyński - 55 886
Kazimierz Smoliński - 8458
Tadeusz Cymański - 3896
Jarosław Sellin - 3514
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 16 419
Magdalena Sroka - 9876
Łukasz Kopeć - 3533
Lewica
Katarzyna Kotula - 15 884
Karolina Nowak - 1649
Konfederacja
Michał Urbaniak - 9913
Pełne wyniki głosowania w Gdańsku
Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska, przekazał nieoficjalne wyniki po podliczeniu wszystkich głosów oddanych w Gdańsku.
KO - 46,67 proc.
PiS - 20 proc.
Trzecie Droga - 14,47 proc.
Lewica - 10,97 proc.
Konfederacja - 5,64 proc.
Bezpartyjni samorządowcy - 1,15 proc.
Polska jest jedna - 1,09 proc.
Frekwencja: 82,08 proc.
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 53,82 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 38 862
Marcin Horała - 14 627
Aleksander Mrówczyński - 8 416
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 3 967
Michał Kowalski - 3 148
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 42 497
Zbigniew Konwiński - 9 280
Kazimierz Plocke - 4 337
Marek Budnik - 4 060
Zdzisław Czucha - 2 728
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 13 937
Wioleta Tomczak - 3 718
Artur Dziambor - 2 296
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 7 829
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 9 838
**********************************************
AKTUALIZACJA, godz. 12:34
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 54,01 proc. obwodów głosowania
Najwięcej głosów na poszczególnych listach
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 26 003
Jacek Karnowski - 15 413
Piotr Adamowicz - 7950
Jarosław Wałęsa - 5544
Patryk Gabriel - 5449
Małgorzata Chmiel - 3322
Magdalena Kołodziejczak - 2568
PiS
Kacper Płażyński - 41400
Kazimierz Smoliński - 7659
Tadeusz Cymański - 3208
Jarosław Sellin - 2516
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 11 134
Magdalena Sroka - 7382
Łukasz Kopeć - 2416
Lewica
Katarzyna Kotula - 10 485
Karolina Nowak - 1216
Konfederacja
Michał Urbaniak - 7304
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 41,59 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 28 668
Marcin Horała - 8717
Aleksander Mrówczyński - 5549
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 2501
Mirosława Kaczyńska - 1882
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 27 274
Zbigniew Konwiński - 6223
Krystyna Łuczycka - 2393
Kazimierz Polcke - 1859
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 9184
Wioleta Tomczak - 2296
Artur Dziambor - 1426
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 5312
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 6370
AKTUALIZACJA, godz. 11:26
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 35,44 proc. obwodów głosowania
Najwięcej głosów na poszczególnych listach
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 17 876
Jacek Karnowski - 7 693
Patryk Gabriel - 3 875
Piotr Adamowicz - 3 759
Jarosław Wałęsa - 2 411
Józef Sarnowski - 1 617
Magdalena Kołodziejczak - 1 712
PiS
Kacper Płażyński - 24 330
Kazimierz Smoliński - 4 727
Tadeusz Cymański - 2 383
Jarosław Sellin - 1 240
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 5 261
Magdalena Sroka - 4 513
Łukasz Kopeć - 1 198
Lewica
Katarzyna Kotula - 5 017
Karolina Nowak - 858
Konfederacja
Michał Urbaniak - 4 289
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 31,19 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 22 934
Marcin Horała - 4 138
Aleksander Mrówczyński - 3 112
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 1 560
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 19 070
Zbigniew Konwiński - 5 925
Krystyna Łuczycka - 2 086
Danuta Wawrowska - 1 596
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 6 466
Wioleta Tomczak - 1 525
Artur Dziambor - 1 002
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 3 694
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 4 685
Okręg wyborczy 25 Gdańsk, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, tczewski i sztumski
Do przyznania jest 12 mandatów poselskich
Policzono głosy z 29,54 proc. obwodów głosowania
Najwięcej głosów na poszczególnych listach
Koalicja Obywatelska
Agnieszka Pomaska - 10 558
Jacek Karnowski - 6 942
Piotr Adamowicz - 3 339
Patryk Gabriel - 2 202
Jarosław Wałęsa - 2 120
Józef Sarnowski - 1 573
Magdalena Kołodziejczak - 1 246
PiS
Kacper Płażyński - 21 088
Kazimierz Smoliński - 3 785
Tadeusz Cymański - 2 170
Jarosław Sellin - 1 084
KW Trzecia Droga
Agnieszka Buczyńska - 4 513
Magdalena Sroka - 3 368
Łukasz Kopeć - 1 035
Lewica
Katarzyna Kotula - 2 170
Iwona Ochocka - 512
Konfederacja
Michał Urbaniak - 3 589
Okręg wyborczy 26 Gdynia, Słupsk, powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
Do przyznania jest 14 mandatów poselskich
Policzono głosy z 28,13 proc. obwodów głosowania
PiS
Piotr Muller - 21 271
Marcin Horała - 3 233
Aleksander Mrówczyński - 2 079
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 1 279
Koalicja Obywatelska
Barbara Nowacka - 15 420
Zbigniew Konwiński - 5 774
Danuta Wawrowska - 1 536
Jaromir Szroeder - 1 376
KW Trzecia Droga
Marek Biernacki - 5 469
Wioleta Tomczak - 1 281
Artur Dziambor - 848
Konfederacja
Stanisław Tyszka - 3 172
Lewica
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - 3 941
Posłowie z Pomorza. Kto nowy, kto stracił mandat? Jest kilka zaskoczeń
Senatorowie z Pomorza. Jedna debiutantka
Opinie (901) ponad 20 zablokowanych
-
2023-10-16 20:16
Rządy wybrane przez tłumoków z niepełnym podstawowym się skończyły :)
- 7 6
-
2023-10-16 20:21
Naprawdę... (1)
Wałęsa i Adamowicz zero kampanii. Stracone głosy bo bierni posłowie. Szkoda.
- 7 3
-
2023-10-16 21:27
Ilu jest aktywnych poslow w sejmie? Z 15?
- 2 0
-
2023-10-16 20:22
I tak narzekaliście (1)
na pana Płażyńskiego a zrobił świetny wynik.
- 12 4
-
2023-10-16 20:25
Chyba oblakani na niego glosowali
- 4 7
-
2023-10-16 20:34
PiS demokracja! To samo w Norwegii
Polacy mieszkający w Berlinie alarmują, że są gigantyczne kłopoty z akceptacją przez PKW wyników głosowania Niemczech. Są one korzystne dla KO, ale protokoły z wielu komisji do tej pory nie zyskały formalnej akceptacji.
- 4 5
-
2023-10-16 20:39
Płażyński - człowiek wydmuszka
Gdzie pracował, co robił, co umie, co załatwił dla Gdańska? Człowiek - konferencja.
- 6 9
-
2023-10-16 20:41
Kaczaffi nawet na Żoliborzu przegrał
:)
- 6 7
-
2023-10-16 20:55
Jaki prezes taka partia
PiS wpuścił do polskiego życia publicznego taki potok prostactwa, że zraził do siebie bardzo wielu wyborców środka.
- 6 5
-
2023-10-16 21:00
Czy w okręgu 26 na listach Lewicy była tylko "spadochroniarka", że podawane są tylko jej głosy ?
- 2 0
-
2023-10-16 21:00
Według mojej kalkulacji zabraknie mandatu dla konfy z okręgu 25 :) uff
- 1 2
-
2023-10-16 21:10
Pomorze (1)
Region i**ot.ow...nic dziwnego ze PO tam rządzi...Pomaska...kto to jest? Poziom inteligencji na pomorzu =0...
- 8 7
-
2023-10-16 21:22
Wracaj na podlasie piskomuszku
- 3 3
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.