Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3. Debiutanckie gole i asysta

3 sierpnia 2024, godz. 21:30
Opinie (53)

Szymon Sobczak (z prawej) i Hide Vitalucci strzelili pierwsze oficjalne gole w barwach Arki Gdynia. Szymon Sobczak (z prawej) i Hide Vitalucci strzelili pierwsze oficjalne gole w barwach Arki Gdynia.

Arka Gdynia pewnie wygrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 3:0 (1:0) w 3. kolejce Betclic 1. Ligi. Debiutanckie gole w oficjalnych występach w żółto-niebieskich barwach strzelili: Szymon Sobczak i Hide Vitalucci, a taką też asystę zaliczył młodzieżowiec Kamil Jakubczyk. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tornike Gaprindaszwili, którego dwa podania otworzyły drogę do siatki kolegom, a końcowy wynik ustalił Karol Czubak. Goście oddali tego dnia aż 15 strzałów, a gospodarze pozostają nadal bez trafienia w sezonie 2024/25.

Zjawiński

Rezerwowi: 57 Lemanowicz, 4 Szur, 5 Hoxhallari, 6 Piątek, 7 Kluska, 11 Kobusiński, 19 Wasin, 20 Mikołajewski, 23 Auzmendi

Sobczak

Rezerwowi: 77 Węglarz, 10 Czubak, 14 Vitalucci, 16 Ratajczyk, 23 Hermoso, 28 Zieliński, 32 Stolc, 35 Jakubczyk, 39 Lipkowski
  • 66' 24 Terpiłowski Zmiany 23 Auzmendi
  • 74' 9 Zjawiński Zmiany 11 Kobusiński
  • 74' 37 Zawistowski Zmiany 5 Hoxhallari
  • 62' 7 Sobczak Zmiany 10 Czubak
  • 62' 21 Skóra Zmiany 14 Vitalucci
  • 80' 20 Borecki Zmiany 28 Zieliński
  • 80' 27 Oliveira Zmiany 16 Ratajczyk
  • 87' 9 Gaprindaszwili Zmiany 35 Jakubczyk
  • 18' Sobczak
  • 70' Vitalucci
  • 90+1 Czubak
  • 50' Cisse

przypomnijmy, że dziś w Sopocie rozegrano Memoriał Janusza Kupcewicza. Grali oldboje i najmłodsi piłkarze

Arka Gdynia i Lechia Gdańsk zagrają w Sopocie ku pamięci Janusza Kupcewicza

Jak ma zmieniać się Arka pod względem nie tylko sportowym, ale również organizacyjno-finansowym rozmawialiśmy z prezesem i większościowym akcjonariuszem piłkarskiej spółki z Gdyni

Przeczytaj wywiad z Marcinem Gruchałą, który z Arką Gdynia stara się budować "coś większego"

Arka wygrała u siebie, a teraz czas zacząć budować serię zwycięstw i odnieść sukces w Warszawie

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 2:1. Przeczytaj relację, zobacz video i zdjęcia oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Trener Łobodziński ma dobre rozeznanie w możliwościach swoich piłkarzy, gdyż ci co nie zaczynali w "11" meczu z ŁKS mogli zagrać przeciwko AEL Limassol

Arka Gdynia - AEL Limassol 1:0. Kacper Skóra znów strzelił zwycięskiego gola

10 piłkarzy utrzymało miejsce w "11", w tym Rzuchowski

Michał Rzuchowski o trzecim razie w Arce Gdynia: Trochę jak w nowym klubie

Polonia w tym sezonie nie strzeliła jeszcze gola, gdyż u siebie przegrała ze Zniczem 0:1, a na wyjeździe zremisowała z Wisłą Kraków 0:0. Trener Smalec nie może skorzystać z Predenkiewicza, który grał w obu meczach w podstawowym składzie, gdyż Arka w umowie wypożyczenia zastrzegła sobie, aby młodzieżowiec nie zagrał przeciwko niej
na ławce jest były piłkarz Arki, ale także Bałtyku - Szur (Polonia Warszawa). Łącznie trzy zmiany w "11" gospodarzy w porównaniu z ostatnim meczem
Dziś będzie można śledzić relację z dwóch meczów równocześnie. Od godziny 20 zapraszamy również na spotkanie ekstraklasy Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Live: Lech Poznań - LECHIA Gdańsk

piłkarze wychodzą na prezentację, Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Polonia czarne stroje z czerwonymi dodatkami na koszulkach
z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego odgrywany jest hymn narodowy
minuta ciszy na cześć ofiar Powstania Warszawskiego
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
sędzia nakazał powtórzyć wybicie piłki ze środka boiska Arce
2'
Sobczak stracił piłkę w "16" Polonii
3'
Kołodziejski (Polonia Warszawa) zablokował dośrodkowanie Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) i rzut rożny dla Arki
4'
kombinacyjnie rozegrany korner przez Arkę, a zakończona ta akcja niecelnym strzałem Oliveiry (ARKA Gdynia)
5'
kontra Polonii 4 na 3 i dobra interwencja Marcjanika (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym
6'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (Polonia Warszawa) z narożnika boiska
6'
przypomnijmy, że w "11" Polonii dwaj byli piłkarze Lechii: właśnie Durmus (Polonia Warszawa) oraz Zjawiński
8'
nieudane dośrodkowanie Navarro (ARKA Gdynia). Piłka wyszła poza bramkę gospodarzy
10'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) niecelnie w kierunku Oliveiry (ARKA Gdynia)
11'
Navarro (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (Polonia Warszawa)
14'
znów defensywa Arki radzi sobie z dośrodkowaniem Durmusa (Polonia Warszawa)
16'
Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Zjawińskiego
16'
już po interwencji bramkarza Arki sędzia odgwizdał spalonego
17'
posiadanie piłki 54:46 na korzyść Arki
17'
jeszcze bez celnego strzału z obu stron, bo to uderzeni Zjawińskiego ze spalonego nie trafi do statystyk
17'
rzut rożny dla Arki
18'
po dośrodkowaniu Boreckiego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia)
18'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobczak. Arka przechwyciła piłkę na połowie rywali. Borecki zagrał do Gaprindaszwiliego, Tornike dośrodkował, a napastnik Arki popisał się celnym strzałem głową
19'
Lenarcik (ARKA Gdynia) nie dał się zaskoczyć Zawistowskiemu (Polonia Warszawa)
20'
Cisse (Polonia Warszawa) przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Arki
23'
niecelny strzał z dystansu Navarro (ARKA Gdynia)
24'
przechwyt tym razem Skóry (ARKA Gdynia), ale Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) zwolnił atak
25'
rajd Oliveiry (ARKA Gdynia), ale zakończony niecelnym podaniem w polu karnym
26'
Arka dobrze ustawia się do pressingu już na połowie Polonii i gospodarze mają kłopoty z rozegraniem piłki
29'
Cisse (Polonia Warszawa) uniemożliwił wyjście Oliveirze (ARKA Gdynia) sam na sam z bramkarzem. Podawał Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
32'
Kuchta (Polonia Warszawa) szybszy od Oliveiry (ARKA Gdynia) po podaniu w pole karne Rzuchowskiego (ARKA Gdynia)
34'
nad bramką z 16. metra uderzył Skóra (ARKA Gdynia)
35'
rzut rożny dla Polonii
36'
dośrodkowanie z narożnika boiska Bajdura (Polonia Warszawa) nie zaskoczyło Arki
38'
na spalonym Navarro (ARKA Gdynia)
40'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) uderzył na bramkę, a piłka jeszcze po głowie Skóry (ARKA Gdynia) minęła cel
42'
starcie Boreckiego (ARKA Gdynia) i Zawistowskiego (Polonia Warszawa), obaj leżą na murawie
42'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
44'
Grudniewski (Polonia Warszawa) zablokował składającego się do strzału Skórę (ARKA Gdynia)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLONIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 0:1
Zasłużone prowadzenie Arki, która ma dużą przewagę. Najbardziej widać ją w rubryce strzały, w której gdynianie prowadzą 8:1. O wiele gorzej było ze skutecznością, gdyż w strzałach celnych jest... 1:1. Posiadanie piłki to z kolei przewaga gdynian 55:45.
Aby spokojnie grać w drugiej połowie podopieczni trenera Łobodzińskiego powinni jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Polonia na razie była często bezradna i w tym sezonie nadal pozostaje bez strzelonego gola. Jednak być może gwizdy, które gospodarze otrzymali na zejściu na przerwę, pobudzą ich do lepszej gry
46'
drugą połowę rozpoczęła Polonia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
49'
Gojny (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę
50'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Durmusa (Polonia Warszawa) z narożnika boiska
50'
i jeszcze raz piąstkuje Lenarcik (ARKA Gdynia), tym razem ostro atakowany przez Kołodziejskiego (Polonia Warszawa)
50'
obaj piłkarze leża na murawie, pomoc medyczna weszła na boisko
50'
Żółtą kartką został ukarany Cisse (Polonia Warszawa), który najwyraźniej u sędziego próbował "doprosić" się rzutu karnego
51'
można grać dalej
52'
rzut rożny znów dla Polonii
53'
Lenarcik (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po dośrodkowaniu Bajdura (Polonia Warszawa)
54'
teraz kombinacyjnie rozegrane rzutu rożnego. Górecki (ARKA Gdynia) nie pozwolił na strzał Cisse (Polonia Warszawa)
55'
w drugiej połowie gra z przewagą Polonii
55'
Cisse (Polonia Warszawa) bezpośrednio z autu wrzucił piłkę w "16" Arki. Gdynianie wybronili się
56'
sędzia uspokaja Durmusa (Polonia Warszawa) i Navarro (ARKA Gdynia). Piłkarz Arki był faulowany
58'
Poczobut (Polonia Warszawa) tzw. zewnętrzniakiem wrzucił piłkę w pole bramkowe, Zjawiński był bliski sięgnięcia piłki i skierowania jej do siatki
59'
kontra Arki 3 na 3. Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) mógł podawać do Sobczaka, ale zdecydował się na strzał. Kończy się rzutem rożnym
60'
bez zagrożenia dla Polonii po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
60'
w rzutach rożnych 5:4 dla Polonii
61'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
62'
Wojciechowski (Polonia Warszawa) odważnie wszedł między dwóch piłkarzy Arki i strzelił. Lenarcik (ARKA Gdynia) podbił piłkę, a po chwili ją złapał
62'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) niecelnie uderzył z ostrego kąta
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobczak, w jego miejsce wchodzi Czubak.
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Vitalucci.
63'
Arka dokonała roszad w ataku i na pozycji ofensywnego pomocnika
64'
nieudane dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia)
65'
Arka powinna wrócić do stylu z pierwszej połowy, bo oddała inicjatywę Polonii i próbuje grać jedynie z kontry
65'
Polonia przygotowuje też zmianę
66'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terpiłowski, w jego miejsce wchodzi Auzmendi.
68'
na spalonym Bajdur (Polonia Warszawa)
69'
akcja rezerwowych, ale Czubak (ARKA Gdynia) nie zdołał oddać strzału po zagraniu Vitalucciego (ARKA Gdynia)
70'
[0:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitalucci. W środku boiska Gaprindaszwili zgrał piłkę i Japończyk popędził na bramkę. Po strzale Hide piłka odbiła się jeszcze od nogi Grudniewskiego, czym utrudniła interwencję bramkarzowi, który mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem do siatki
72'
ofiarna interwencja Gojnego (ARKA Gdynia), który zablokował strzał Zawistowskiego
73'
Gojny (ARKA Gdynia) po tej interwencji zderzył się z Lenarcikiem (ARKA Gdynia) i potrzebuje pomocy medycznej
73'
Polonia przygotowuje podwójną zmianę
74'
Gojny (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
74'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Kobusiński.
74'
Polonia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zawistowski, w jego miejsce wchodzi Hoxhallari.
79'
Vitalucci (ARKA Gdynia) powinien strzelić 3:0 gola po zagraniu Navarro (ARKA Gdynia), ale spudłował
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borecki, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oliveira, w jego miejsce wchodzi Ratajczyk.
85'
15 strzałów Arki, 2 celne i 2 gole
85'
Polonia tylko 4 strzały
86'
posiadanie piłki 53:47 na korzyść Arki
86'
"Dziękujemy" - ironicznie skandują kibice Polonii
87'
Vitalucci (ARKA Gdynia) niecelnie w kierunku Czubaka (ARKA Gdynia)
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gaprindaszwili, w jego miejsce wchodzi Jakubczyk.
87'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) zaliczył dziś dwie asysty, dla Jakubczyka (ARKA Gdynia) to debiut w Arce
89'
Bajdur (Polonia Warszawa) skierował piłkę do siatki, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał faul na Lenarciku (ARKA Gdynia), który miał problem ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu Grudniewskiego
90'
co najmniej 5 minut dłużej trwać będzie ten mecz
90+1
[0:3] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Ratajczyk zagrał piłkę z własnej pozycji, a Jakubczyk podał ją tak, że Czubak znalazł się sam na sam z bramkarzem. Z prawej strony miał Viutalucciego, który miałby strzał na pustą bramkę, ale Karol postanowił sam skoczyć akcję i uderzył obok bramkarza do siatki
90+3
Kobusiński (Polonia Warszawa) nie wykorzystał błędu Góreckiego (ARKA Gdynia) i Marcjanika (ARKA Gdynia)
90+3
podanie Ratajczyka (ARKA Gdynia) i Czubak (ARKA Gdynia) znów sam na sam z bramkarzem. Tym razem Kuchta (Polonia Warszawa) odbił piłkę
90+4
Navarro (ARKA Gdynia) o mały włos nie strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Kuchta (Polonia Warszawa) wypchnął piłkę poza bramkę
90+5
sędzia już nie pozwala na kolejny korner dla Arki
90+5
KONIEC MECZU. POLONIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 0:3
Arka nieco zaryzykowała, gdyż przez kwadrans po przerwie oddała inicjatywę Polonii. Jednak taktykę "wyczekania" rywala, a następnie go skontrowania, tym razem się sprawdziła. Dwie asysty zaliczył Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), a gole strzelali piłkarze pozyskani latem: Sobczak i Vitalucci (ARKA Gdynia). Rezultat ustalił Czubak (ARKA Gdynia), który po chwili miał kolejną sytuację sam na sam z bramkarzem. Warto też docenić, że w drugim kolejnym meczu bramki strzelają piłkarze po wejściu do gry z ławki rezerwowych. Jest też asysta takiego gracza, w dodatku młodzieżowca w debiucie w Arce - Jakubczyka (ARKA Gdynia).

18 Stal Stalowa Wola 3 0 0 3 2:7 0
Każdy zagra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o trzecie miejsce premiowane awansem zagrają w dwustopniowych barażach. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-08-06