• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pomóż odmienić nabrzeża w Gdańsku

Rafał Borowski
31 lipca 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Założenia zawarte w opracowaniu Gdańska Polityka Wodna - na który będą miały wpływ wyniki ankiety - będą podstawą do miejskich działań projektowo-inwestycyjnych w obrębie nabrzeży. Założenia zawarte w opracowaniu Gdańska Polityka Wodna - na który będą miały wpływ wyniki ankiety - będą podstawą do miejskich działań projektowo-inwestycyjnych w obrębie nabrzeży.

Biuro Rozwoju Gdańska przygotowuje właśnie opracowanie urbanistyczne nabrzeży w mieście i prosi gdańszczan o poradę. Każdy zainteresowany może zaproponować, w których miejscach nad wodą warto zamontować kolejne ławki, latarnie lub toalety, zbudować pomost, wytyczyć alejki. Aby przekazać urzędnikom swoje sugestie, wystarczy jedynie wypełnić krótką ankietę internetową.



Jak często spędzasz wolny czas nad wodą?

Opracowana przez Biuro Rozwoju Gdańska ankieta składa się z dziewięciu pytań, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż kilka minut. Wyniki posłużą jako wytyczne do opracowania planu zagospodarowania nabrzeży w granicach miasta, przede wszystkim terenów nad Wisłą, Motławą, potokami oraz Zatoką Gdańską.

Innymi słowy, urzędnicy proszą mieszkańców o sugestie, które miejsca nad wodą są w Gdańsku najbardziej popularne oraz jakiego dokładnie wyposażenia tam brakuje. Warto wspomnieć, że w tej części ankiety można wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

Link do ankiety - opowiedz, jak zmienić gdańskie nabrzeża.

- Respondenci są w niej proszeni o wskazanie nadwodnych lokalizacji, które lubią odwiedzać: w pobliżu miejsca zamieszkania i nieco dalej od domu. Pytania dotyczą też wyposażenia, które powinno pojawić się w tych miejscach. Uczestnicy badania mogą wskazać np. małą architekturę, oświetlenie, toalety czy infrastrukturę rowerową lub podać własne propozycje urządzenia ulubionych miejsc - informuje Monika Domachowska z Zespołu Komunikacji Społecznej BRG.
W badaniu, które potrwa do końca sierpnia może wziąć udział każdy zainteresowany. Wyniki ankiety posłużą jako jedne z wytycznych do sporządzenia opracowania urbanistycznego pod nazwą Gdańska Polityka Wodna, który kompleksowo ureguluje kwestię zagospodarowania miejskich nabrzeży.

- Jego pierwszy etap został opublikowany w czerwcu 2018 r. Przeanalizowano w nim uwarunkowania dotyczące jakości przestrzeni na styku z wodą i zagospodarowania nabrzeży. W Gdańskiej Polityce Wodnej określono kierunki docelowego urządzenia terenów nadwodnych. Kolejne części opracowania będą skupiać się na konkretnych fragmentach gdańskich nabrzeży. Założenia zawarte w opracowaniu będą stanowić podstawę do działań projektowo-inwestycyjnych podejmowanych przez jednostki miejskie - uzupełnia Domachowska.

Miejsca

Opinie (176)

  • Ale jaja... Przecież wiadomo, że urzędnicy/urzędniczki są najmądrzejsi i doskonale wiedzą co ludowi trzeba. Czyżby ogłoszono kampanię wyborczą i moja zdanie zaczyna się liczyć?. Jeżeli ktoś całe życie służył patologii to nie przekona mnie teraz, że zaczyna mi służyć.

    • 1 0

  • RoweRLoveR

    Proponuję po całej długości nabrzeża zdobić dolny taras, tak jak jest teraz tylko miejscami, i na tym tarasie ścieżkę rowerową od Wiosny Ludów bądź Ołowianki (od kładki) przez Targ Rybny aż do ulicy Toruńskiej i dalej do Dolnej Bramy i na bastiony.

    • 0 0

  • Nic Nie Trzeba Zmieniać

    Turystyka Jest Dobra I Wykonanie Też Maleje Turystyka Na Westerplatte i Do Okoła Bo Zaczeli Je Reperować i Twierdze i to dobry Pomysł Ale Wojewódzki Konserwator Zabytków Musi Przeprowadzić Kontrole To Żeby Sie Nie Skompromitować Wie Rze Czy Będzie To Rząd PO czy PiS i Każdy Inny to Musi Przeprowadzić Rozmowy Dokonać Analizy Co Jest Lub Było

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane