• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Studia - ale jakie?

dk
18 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zostań żakiem
27 uczelni z całego kraju zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Akademia 2002. Targi rozpoczną się w poniedziałek na Uniwersytecie Gdańskim i potrwają do środy. Targi mają zachęcić młodzież do podejmowania nauki na wyższych uczelniach i pomóc w wyborze przyszłej szkoły.

- Imprezę przygotowano dla tegorocznych maturzystów, czyli uczniów ostatnich klas szkół średnich - mówi Maria Żukowska, kierownik Biura Karier UG. - Ostatni dzień natomiast upłynie pod hasłem promocji zawodowej studentów.

Uroczyste otwarcie targów - poniedziałek o godz. 9.30 na Wydziale Filologiczno - Historycznym UG. O godz. 11.00 przewidziano spotkanie z rektorami szkół wyższych. Przez cały dzień będą trwały wykłady poświęcone Unii Europejskiej.
Jutro o godz. 10.00 rozpocznie się forum dyskusyjne "Uniwersytet bez barier", a w południe przewidziano spotkanie z Parlamentem Studentów UG.

Codziennie będzie można zapoznawać się z ofertą poszczególnych wydziałów UG - w poniedziałek zaprezentują się nauki ścisłe, we wtorek wydziały ekonomiczne, natomiast w środę humanistyczne. Na pytania przyszłych żaków odpowiadać będą dziekani wydziałów.

Ostatniego dnia przygotowano ofertę dla studentów. O godz. 11.00 zaczną się warsztaty z autoprezentacji i sztuki przekonywania. Zaś o godz. 12.30 pod hasłem "Kształcenie na rynku pracy" odbędzie się debata o zatrudnianiu absolwentów szkół wyższych.

- Podczas spotkania będzie można zapoznać się z możliwościami zdobycia pracy w naszym regionie - mówi Maria Żukowska. - Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele wojewody, marszałka oraz Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.
Głos Wybrzeżadk

Opinie (8)

  • Sudiowanie jest bez sensu i tak nie ma roboty

    • 0 0

  • do absolwenta

    studiowanie ma sens tylko to trzeba robić z głową a nie czekać na niebieskie migdały- a praca jest tak sobie ale jesli jestes bardziej wykształcony łatwiej Ci ją znależć w Polsce i poza krajem........Moi znajomi w 90 % maja prace i sa po studiach

    • 0 0

  • Czekać na niebieskie migdały?

    wydawało mi się, że nie wolno czekać na mannę z nieba, ale na niebieskie migdały też brzmi interesująco

    • 0 0

  • studiowanie?Zastanawiam się po co ludzie studiują? Bo w innych krajach jest większy % studiujących i my musimy im dorównać tworząc 'sztuczne' kierunki-'zapchajdziury'?Już teraz kształci się o wiele więcej ekonomistów i marketingowców niż wymaga tego rynek.Na AKADEMII MORSKIEJ jeszcze trochę a zabraknie nazw na kierunki ,które moim zdaniem nie dają żadnej gwarancji na znalezienie pracy.Może się mylę ( a może na pewno ;) Właśnie kończę studia i dochodzę do pewnych wniosków:
    Bez znajomości dobrej pracy nie dostaniesz.Chyba ,że jesteś super gość i czołówka wydziału...może wtedy.
    Studia nie nauczą Cię postępowania 'praktycznego' - w pracy Twoja wiedza ze studiów jest znikomo wykorzystana.
    Studia nie gwarantują Ci otrzymania pracy,a pewnie nie będziesz pracował w swoim fachu...
    Pozatym wszystkim to teraz rynek pracy jest szalony i panuje "wolnaamerykanka".Pracodawcy i tak CIę wykorzystają na maxa.Może absolwentów uczelni będzie się zatrudniać za 80% najniższej pracy krajowej? - takie są min plany rządu.To gratuluję.Wielu pracodawców będie co roku zatrudniało nowego absolwenta a zwalniało "zeszłorocznego"?
    ....
    Optymistycznie nie napisałem,ale tak wpływają na mnie moje doświadczenia "zawodowe".
    Pozdrawiam absolwentów PG zwłaszcza kier.EiA.

    • 0 0

  • do absolwenta

    Studiowac warto, bo masz wieksze szanse zeby dostac prace- owszem z praca u nas ciezko, a i studenci maja coraz gorzej , jednak ja tez jestem absolentka i 90% moich znajomych ma prace- wiec studia sa bardzo potrzebne

    • 0 0

  • Studiowac warto

    Choc sam nie jestem studentem i nim zapewne nie bede (brak matury) czego bardzo zaluje.

    Nie rozumiem jak wg niektorych studiowanie moze byc bez sensu, oczywiscie moze
    i jest tylko troszeczke w tym prawdy bo zalezy co takiego studiujemy .

    Nie mniej jednak studiowac warto, bo trzeba przeciez spojrzec kilka lat do przodu a
    perspektywa posiadania dyplomu z dobrej uczelni i umiejetnosci napewno kazdemu
    sie usmiechnie - jakby nie bylo niedlugo otworza sie drzwi do krajow Unii i w Polsce
    nie bedziemy musieli pracowac .

    Sam obecnie od 2 lat pracuje na zachodzie dokladnie w Niemczech w budownictwie jako ze jestem
    po tech. budowlanym i naprawde trzeba sie zdrowo "nacharac" zeby niezle zarobic (nie narzekam)
    i gdybym mial mozliwosc studiowac napewno bym to zrobil.

    Takze poki macie pieniadze, checi i troche wiary studiujcie, uczcie sie jezykow (jest to bardzo wazne
    ,co kazdy wie) tak zebyscie wiedzieli za co pracujecie, bo przeciez nie chcemy zeby Polska stala sie
    krajem taniej sily roboczej.
    Pozdrawiam

    • 0 0

  • Śmieszno i straszno

    NIe neguję sensu studiowania, wręcz przeciwnie wszystkich zachęcam. Jednak czasy manny z nieba dla studentów się skończyły. Ciężko przeżyć na studiach, a po studiach z pracą kiepską. Wielu moich kolegów (i koleznaek) nawet po dwóch fakultetach mają problemy z sensowną pracą. Po prostu podaż przewyższa popyt i nawet najlepsi fachowcy mają trudności. Ja jestem po studiach w jednaej specjalności, od 10 lat (praktycznie podczas całych studiów i to dziennych) pracowałem w innej, podobno popłatnej i z przyszłością, a obecnie dorabiam okazyjnie jako zwykły robotnik na budowie i od ponad pół roku nic nie moge znaleźć.

    Ale studiować warto przede wszystkim dla siebie, i myślę, że wybierając kierunek warto raczej kierowac się pasją, niż "perspektywami" kierunku. Po prawdzie w naszym kraju obecnie nie ma żadnych perspektyw. A studia to coś na "całe życie" i kto wie co będzie za 10 lat.

    • 0 0

  • warto

    studiowac warto...
    z wielu przyczyn: perspektywa lepszej przyszlosci.... przede wszystkim po to by przedluzyc sobie mlodosc, poznac swietnych ludzi- rozwijac sie.
    ...mi sie na studiach podoba.

    a w Unii i tak bedziemy glownie tania sila robocza a i tak nic pewnego, czy nie wygryza nas pracujacy na czarno Rosjanie, Ukraincy, Bialorusini...

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane