• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sześć opóźnionych inwestycji drogowych

Szymon Zięba
6 maja 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Które inwestycje drogowe w Gdańsku się opóźnią? Sprawdziliśmy. Które inwestycje drogowe w Gdańsku się opóźnią? Sprawdziliśmy.

Zmiana technologii, procedury konserwatora zabytków, konieczność wykonania nowego projektu - to tylko część powodów, przez które opóźni się sześć inwestycji drogowych w Gdańsku.



Czy musisz wybierać objazdy, żeby ominąć remontowane drogi?

Po spowolnieniu, związanym z pandemią, inwestycje w Gdańsku ruszyły pełną parą. Nie udało się jednak uniknąć opóźnień.

Zapytaliśmy urzędników o inwestycje drogowe, których ukończenie planowano w 2022 r. Sprawdziliśmy, z jakich konkretnie powodów ich ukończenie przesunie się w czasie.

Budowa ul. Nowej Olchowej



Miała być gotowa do końca marca, ale już wiadomo, że nie uda się dotrzymać tego terminu. Budowa Nowej OlchowejMapka zakończy się dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Przypomnijmy: Nowa Olchowa to skrót, który łączy ul. KartuskąMapkaul. Cedrową.Mapka. Dzięki niej usprawnić ma się ruch drogowy na zakorkowanym Ujeścisku.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na budowę ul. Nowej Olchowej. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na budowę ul. Nowej Olchowej.
Na tę drogę okoliczni mieszkańcy czekają od lat [pierwotnie Nowa Olchowa miała powstać już w 2018 r. - dop. red]. I jeszcze trochę poczekają: prace opóźnią się ze względu na zmianę technologii zabezpieczenia skarp.

Urzędnicy podkreślają jednak, że roboty nad inwestycją są zaawansowane.

Budowa Objazdu Bramy Nizinnej



Brama NizinnaMapka jest jedyną z zabytkowych bram historycznego Gdańska, przez którą odbywa się regularny ruch drogowy. Aby poprawić komunikację w rejonie oraz zachować w dobrym stanie zabytek, jakim jest brama, miasto planowało budowę objazdu.

Miasto planowało budowę objazdu Bramy Nizinnej. Miasto planowało budowę objazdu Bramy Nizinnej.
Plany jednak spaliły na panewce: w trakcie robót pomorski wojewódzki konserwator zabytków rozpoczął procedury wpisania mostu kolejowego do rejestru zabytków. Zapadła więc decyzja o odstąpieniu od umowy z wykonawcą.

Rewitalizacja ul. Przyokopowej, ul. Polnej, ul. Wierzbowej



W ramach projektu zrewitalizowany ma zostać obszar o powierzchni 87 ha w okolicy ul. WierzbowejMapka, zamieszkiwany przez blisko 8,4 tys. osób. Prace obejmować będą m.in. przebudowę dróg wraz z infrastrukturą podziemną, modernizację chodników, powstaną również miejsca postojowe. Pojawią się nowe kosze na śmieci i ławki. Oprócz tego zostanie zamontowany monitoring i oświetlenie.

Na ul. Przyokopowej trwają prace związane z przebudową sieci podziemnych. Na ul. Przyokopowej trwają prace związane z przebudową sieci podziemnych.
Prace opóźnią się jednak w związku z kolizją sieci podziemnych. Urzędnicy tłumaczą, że istnieje konieczność przeprojektowania inwestycji.

Przewidywany koniec prac to przełom drugiego i trzeciego kwartału 2022 r.

Rewitalizacja ul. Góreckiego, Strajku Dokerów i Wilków Morskich



Projekt zakłada przebudowę ulicMapka Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności).

14 marca rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku ul. Strajku Dokerów. Na ul. Góreckiego układana jest nawierzchnia z kostki i chodniki. 14 marca rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku ul. Strajku Dokerów. Na ul. Góreckiego układana jest nawierzchnia z kostki i chodniki.
W zakresie zadania znalazł się remont nawierzchni jezdni na wspomnianych ulicach, przebudowę chodników i urządzenie miejsc postojowych. W dokumentacji ujęto montaż miejskiego monitoringu i remont oświetlenia.

Jednak i tu doszło do kolizji sieci podziemnych. W związku z koniecznością przeprojektowania urzędnicy ostrzegają, że oddanie inwestycji może się opóźnić. W tym przypadku jednak prace są na ukończeniu.

Przebudowa ul. Za Murami



Ulica Za MuramiMapka ma zostać przebudowana na całym odcinku liczącym około 150 metrów. Jezdnia zostanie wykonana z kostki kamiennej. Przebudowane zostaną także chodniki. W zakresie zadania znalazła się również przebudowa kanalizacji deszczowej.

Tak ul. Za Murami wyglądała w marcu. Tak ul. Za Murami wyglądała w marcu.
Prace opóźnią się jednak w związku z koniecznością przeprojektowania inwestycji (po uwagach konserwatora).

Przewidywany koniec prac to drugi kwartał 2022 r.

Modernizacja ul. Pułaskiego



Ulica PułaskiegoMapka przebiega przez urokliwą część Brzeźna, którą jest dawna Osada Rybacka. Znajduje się ona w sąsiedztwie plaży - z charakterystyczną dawną zabudową mieszkaniową rybaków. Ulica jest w kiepskim stanie technicznym. Po jej przebudowie z jezdni zniknie asfalt, a powróci nawierzchnia brukowana.

Ul. Pułaskiego w Brzeźnie ma zostać wyremontowana.
 Ul. Pułaskiego w Brzeźnie ma zostać wyremontowana.
Na zakończenie inwestycji trzeba będzie jednak poczekać: m.in. w związku z koniecznością przeprojektowania koniec prac przesunął się na drugi kwartał tego roku.

Opinie (220) ponad 10 zablokowanych

  • Nie będzie objazdu Bramy Nizinnej?

    Konserwator zblokował ratowanie tego zabytku?
    Chory człowiek

    • 3 0

  • o rondzie Starogardzka - Niepołomicka - Czerska już nikt nawet nie piśnie

    • 1 0

  • Rondo na rogu Starogardzkiej i Niepołomickiej

    Co chwile powstają nowe osiedla a ronda jak nie było tak nie ma. Musi ktoś tam zginąć aby coś z tym zrobiono

    • 2 0

  • Nie ma kasy i czasu ,teraz tylko ukraińcom trzeba pomagac ,nie wracają do siebie bo mam już ich dosyć tego łażenia po galeriach i wszędzie tylko ukraiński język

    • 2 0

  • Ulica Za Murami ma trochę więcej niż 150m bo biegnie po obu stronach ulicy Zbytki a nie tylko na pokazanym na zdjęciu fragmencie. Remont miał się zakończyć w grudniu 2021. Ze względu na źle przygotowany projekt remot rozpoczął się w marcu 2022. Kompletnie nie ma tych informacji w artykule.

    • 1 0

  • kostka brukowa to dramat

    nie rozumiem dlaczego jest taki powrót do kostki brukowej. Tylko dlatego że kiedyś były takie ulice?? To może wrócimy do bali drewnianych lub do błota bez podbudowy - bo kiedyś tak było. Kostka brukowa to dramat dla mieszkańców - głośne przemieszczenie się samochodów ( szczególnie w nocy), niszczenie butów ( głównie kobiecych), niszczenie walizek ciągniętych po bruku... Do tego ciągłe remonty i poprawianie nawierzchni, bo nie ma już dobrych fachowców którzy potrafią kłaść bruk. Dlaczego w UM ulegają takiej modzie ? A może to wymysły konserwatora ?? Czy nikt nie ma odwagi skończyć z tą nowo-modą, która uprzykrza życie mieszkańcom ?

    • 1 1

  • Opóźnienia

    Do zestawienia dopisać można drogę osiedlową na Siedlcach na tyłach poczty. Nie jest tak znacząca jak inne ulice ale BO wygrany w 2018 a rewitalizacji brak. Niestety za mało funduszy, wszystko drożeje. (2,9 mln na inwestycje a najtańsza oferta to 4,3 mln) przetarg unieważniony, do ponownego rozpisania :-(

    • 1 0

  • Kiedy zostanie oddany do użytku pieszych Most Stagiewny!

    • 1 0

  • Kiedy skończy się modernizacja nawierzchni Długiego Targu?

    • 1 0

  • Kiedy koniec modernizacji przy Hali Targowej?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane