• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ubierają martwe drzewa (i nie tylko)

on
21 czerwca 2024, godz. 16:00 
Opinie (129)
Kolorowe "ubrania" na drzewach to znak rozpoznawczy Fundacji Nasza Przestrzeń. W najbliższym czasie przybędą dwa kolorowe drzewa - tym razem na Aniołkach. Kolorowe "ubrania" na drzewach to znak rozpoznawczy Fundacji Nasza Przestrzeń. W najbliższym czasie przybędą dwa kolorowe drzewa - tym razem na Aniołkach.

Strzyża, Aniołki czy Nowy Port - m.in. w tych gdańskich dzielnicach można podziwiać ich prace. Trudno ich nie zauważyć, bo przyciągają bogatą paletą intensywnych kolorów, do tego pojawiają się w nieoczekiwanych miejscach, przede wszystkim na drzewach. W najbliższym czasie kolejne rośliny dostaną nowe "ubrania". A to wszystko jest dziełem Fundacji Nasza Przestrzeń.



Takie kolorowe drzewa w mieście:

Fundacja przez kilka lat swojej działalności ubrała co najmniej kilkanaście drzew w kolorowe, ręcznie robione chusty, szale, ubrania - bo właściwie nie wiadomo, jak nazwać te wielkoformatowe, kolorowe dzieła. Jej prace można podziwiać w kilku dzielnicach Gdańska i nie tylko. To z jednej strony przykład kolektywnej pracy twórczej, którą ogranicza jedynie wyobraźnia, a z drugiej dodanie koloru i elementu zaskoczenia miejskiej przestrzeni.

Wielokulturowy piknik w sobotę w Gdańsku. Z okazji Dnia Uchodźcy Wielokulturowy piknik w sobotę w Gdańsku. Z okazji Dnia Uchodźcy

Wielka Aleja i park Gralatha



Już w piątek o godz. 16:30 ubrane zostanie martwe drzewo na przystanku tramwajowym ChodowieckiegoMapka na Aniołkach. Pierwsze przymiarki już były.

  • Przymiarki... przystanek tramwajowy Chodowieckiego na Aniołkach.
  • Martwe drzewo przy przystanku Chodowieckiego już niedługo ożyje kolorami.

Z kolei w niedzielę, 23 czerwca, o godz. 16:30 kolejne drzewo w parku im. Daniela Gralatha zostanie przyodziane w nową szatę. To wydarzenie będzie jednym z punktów programu Święta Wielkiej Alei, jakie zaplanowano od godz. 10:00.

Cieszą oko, ale nie szkodzą



Jak zapewnia Anna Dukowska z Fundacji, "ubrania" nie szkodzą drzewom, a zdobią je i to nie tylko te martwe. Co więcej, niektóre "szaty" są zdejmowane i prane, by otulić drzewo ponownie.  

- Nasza koncepcja zakłada to, że dbając o przestrzeń, jednocześnie czujemy za nią odpowiedzialność - zaznacza Anna Dukowska. - Naszymi działaniami oddziałujemy na mieszkańców, na społeczność lokalną. Razem robimy dzieła sztuki, z którymi wychodzimy potem w miejską przestrzeń. To na pewno swego rodzaju dialog z mieszkańcami - dodaje.

Wszystkie drzewa wskazane do fundacyjnych działań czy inne elementy miejskiej przestrzeni są zgłaszane do odpowiednich jednostek miejskich.
on

Wydarzenia

Święto Wielkiej Alei 2024

w plenerze, spotkanie, gra miejska, spacer

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (129)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane