• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wakacyjne remonty dróg w Trójmieście

Patryk Szczerba, Maciej Korolczuk
28 czerwca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
W tym roku kierowców znów czekają korki i utrudnienia związane z remontem Traktu św. Wojciecha. Dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni fragment tej drogi przewidziany do przebudowy. W tym roku kierowców znów czekają korki i utrudnienia związane z remontem Traktu św. Wojciecha. Dobra wiadomość jest taka, że to już ostatni fragment tej drogi przewidziany do przebudowy.

Wakacje to czas, gdy kierowcy w Trójmieście mogą odpocząć od codziennych korków. Ale nie wszyscy i nie wszędzie. Lipiec i sierpień to miesiące wytężonej pracy drogowców. Gdzie trzeba spodziewać się korków i utrudnień?



Czy wakacje to dobry czas na remonty dróg?

Rozpoczynające się właśnie wakacje to dla kierowców czas szczególny. Z jednej strony można odpocząć od korków - zwłaszcza w porannych godzinach, gdy wielu rodziców nie odwozi dzieci do szkół i przedszkoli. Z drugiej - utrudnienia nasilają się w innych miejscach, wszędzie tam, gdzie pojawiają się turyści - głównie na autostradzie A1 czy obwodnicy, ale także ze względu na roboty drogowe.

Gdzie zatem w ciągu nadchodzących 9 tygodni wakacji trzeba szczególnie uważać na korki i inne utrudnienia? Prace będą prowadzone w wielu miejscach Trójmiasta. Nie będą to tylko krótkie i szybkie remonty, ale też gruntowne przebudowy, które mogą spowolnić ruch na wiele tygodni, a nawet miesięcy.


W tych miejscach w czasie wakacji w Gdańsku można spodziewać się utrudnień związanych z remontami dróg. W tych miejscach w czasie wakacji w Gdańsku można spodziewać się utrudnień związanych z remontami dróg.
GDAŃSK

W Gdańsku drogowcy szykują się do trzech dużych inwestycji. Latem kierowców czekają utrudnienia na Trakcie św. Wojciecha, Grunwaldzkiej i Chłopskiej.

W pierwszym przypadku prace rozpoczną się w wakacje i potrwają do końca września. To będzie ostatni etap wieloletniej przebudowy trasy łączącej Gdańsk z Pruszczem Gdańskim. Po zakończeniu inwestycji pozostanie już tylko przebudowa wiaduktu Biskupia Górka (inwstycja ma się rozpocząć jesienią).

Także w wakacje z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć na al. Grunwaldzkiej między ul. Braci Lewoniewskich a ul. Abrahama. Inwestycja ma być gotowa jeszcze przed końcem wakacji. Niewykluczone, że na ostatnim etapie robót główna arteria zostanie zamknięta na 2-3 doby, by drogowcy mogli wykonać na nowym odcinku warstwę bitumiczną.

Podobny zakres robót i skala uciążliwości czeka na mieszkańców i kierowców Przymorza, gdzie w wakacje remontu doczeka się wyeksploatowany odcinek Chłopskiej między Pomorską a Piastowską. Nowa droga ma być gotowa w październiku.

  • Jeden z głównych remontów planowany jest na Chłopskiej.
  • Przebudowany będzie też kolejny odcinek al. Grunwaldzkiej.
  • Drogowcy zajmą się też ostatnim fragmentem Traktu św. Wojciecha.
W lipcu i sierpniu drogowcy pojawią się też w innych miejscach. W drugiej połowie wakacji mają ruszyć prace przy budowie nowego mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej. Prace będą prowadzone też na Biskupiej, na dwóch odcinkach Świętokrzyskiej, a także w Śródmieściu - do końca listopada dawny blask ma odzyskać ul. Świętego Ducha (między Szewską a Bosmańską).

Do połowy wakacji potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu Budowlanych i Słowackiego, wciąż toczą się prace przy Piastowskiej między Droszyńskiego a Beniowskiego, a także wokół budowanego Forum Gdańsk. W okresie wakacyjnym największych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się w rejonie Węzła Groddecka, skrzyżowania ulic Toruńskiej i Okopowej oraz skrzyżowania ul. Wały Jagiellońskie z Podwalem Grodzkim na wysokości kościoła św. Elżbiety.

SOPOT

W Sopocie w wakacje prowadzone będą głównie drobne prace przy wymianie chodników. Powstanie też zatoka autobusowa przy hospicjum na al. Niepodległości zobacz na mapie Sopotu (mogą wówczas wystąpić czasowe utrudnienia w kierunku Gdańska), przebudowa czeka też skrzyżowanie ul. Andersa z Niepodległości zobacz na mapie Sopotu. Jak mówią drogowcy, większe utrudnienia spodziewane są po wakacjach, gdy prace będą prowadzone na Władysława IV (odc. 3 Maja - Jana z Kolna), Dębowej, Pułaskiego oraz Haffnera (między Niepodległości a Budzisza).

GDYNIA

Latem w Gdyni drogowcy z użyciem większego sprzętu będą pracowali w trzech miejscach. Najmniej uciążliwe roboty powinny być prowadzone na skrzyżowaniu Rdestowej i Nowowiczlińskiej zobacz na mapie Gdyni, z której korzystają przede wszystkim gdynianie. Zaplanowano je na lipiec i sierpień. Zmieni się niewiele: dołożony zostanie dodatkowy pas do skrętu w lewo oraz zostanie przesunięta sygnalizacja świetlna i słupy trakcyjne.

Skrzyżowanie na Dąbrowie przejdzie modernizację w całe wakacje. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy, zatem w wakacje nie powinno być tam dużego ruchu. Skrzyżowanie na Dąbrowie przejdzie modernizację w całe wakacje. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy, zatem w wakacje nie powinno być tam dużego ruchu.
Nawet tak niewielkie zmiany dadzą dużo oddechu kierowcom zmierzającym w kierunku domów i mieszkań na Dąbrowie i Wiczlinie. Po wakacjach, im oraz pasażerom komunikacji miejskiej tkwiącym również w korkach w tym miejscu, powinno jeździć się dużo łatwiej.

Wjazd na estakadę po Open'erze

Na spore utrudnienia muszą przygotować się jeżdżący ul. Janka Wiśniewskiego. Po festiwalu Open'er powinien zacząć się remont łącznic wjazdowych na Estakadę Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni. Z tego powodu dla kierowców osobówek dostępny będzie tylko jeden pas wjazdowy, natomiast kierowcy ciężarówek będą musieli jechać w kierunku estakady objazdem.

W wakacje na pewno będzie zakorkowana ul. Janka Wiśniewskiego na dojeździe do estakady. W wakacje na pewno będzie zakorkowana ul. Janka Wiśniewskiego na dojeździe do estakady.
Mimo zapewnień urzędników, że prace nie będą prowadzone na samej estakadzie, więc takich utrudnień, jak przed rokiem nie będzie, to korki wydają się gwarantowane i to nie tylko na samej estakadzie, ale już także na Janka Wiśniewskiego. Roboty mają skończyć się w sierpniu. Miasto obiecuje, że będą prowadzone na dwie zmiany.

Skrzyżowanie przy dworcu dopiero w sierpniu?

Dokładny termin rozpoczęcia prac i ich harmonogram dopiero powstaje, bo remont trzeba skoordynować z najpoważniejszymi pracami w tym roku, czyli modernizacją skrzyżowania ulic Podjazd, Dworcowa i 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni. Niewykluczone, że aby nie zakorkować miasta, trzeba będzie się z nimi wstrzymać do sierpnia. Wszelkie wątpliwości powinny zostać wyjaśnione w najbliższych dniach.

Modernizacja skrzyżowania dróg Podjazd i Dworcowa i 10 Lutego zacznie się prawdopodobnie w sierpniu. Modernizacja skrzyżowania dróg Podjazd i Dworcowa i 10 Lutego zacznie się prawdopodobnie w sierpniu.
Przypomnijmy, że po przebudowie poprawi się geometria skrzyżowania. Skręty będą bardziej czytelne, pojawią się też dodatkowe pasy przeznaczone do zjazdów oraz sygnalizacja świetlna.

Ułatwienia czekają też rowerzystów. Wzdłuż ulicy Podjazd powstanie chodnik i przejazd dla rowerzystów do ulicy Morskiej. Piesi i rowerzyści będą mogli także skorzystać z kładki łączącej al. 17 Grudnia z ul. Dworcową (wzdłuż torów).

Wymieniona zostanie nawierzchnia, by nie było wątpliwości, którą stroną poruszać się rowerem, a którą pieszo.

Orientacyjne terminy wakacyjnych remontów w Gdyni. Orientacyjne terminy wakacyjnych remontów w Gdyni.
OBWODNICA

Do połowy lipca mają się zakończyć też prace prowadzone przy budowie prawoskrętu na węźle Lotnisko. Na samej obwodnicy ani w lipcu, ani w sierpniu GDDKiA nie planuje żadnych remontów.

Opinie (183) 6 zablokowanych

  • Ulica HALLERA - DO REMONTU !!

    A kiedy wymienią nawierzchnię na ul. HALLERA - dziura na dziurze . A ul. HYNKA - przed przystankiem koło pasa - autobusy wyryły tam rowy !! ul. AKSAMITNA - wstydu nie macie !

    • 11 3

  • Rdestowa (3)

    A co z kapitalnym remontem rdestowej????!!!!!

    • 14 4

    • Nie ma potrzeby (1)

      • 2 4

      • haha lool :)

        • 2 0

    • może lokalni radni znają odpowiedź?

      • 2 1

  • Skrzyżowanie na Dąbrowie przejedzie modernizację w całe wakacje. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy, więc nie

    "Skrzyżowanie na Dąbrowie przejedzie modernizację w całe wakacje. Korzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy, więc nie powinno skomplikować mocno życia kierowcom."

    Kto to pisał?
    - przejedzie
    - skrzyżowanie nie powinno skomplikować życia, gdyż korzystają z niego mieszkańcy - interesująca teza...

    • 11 0

  • (9)

    Ja jeszem aktywistom rowrowym, za samo gloszenie, ze miasto, ktore ma budzet z podatkow wszystkich mieszkancow, nie z akcyzy na paliwo, powinno budowac zrozwnowazona infrastrukture, wiele tutaj mnie nienawidzi.

    To jest rodzaj czlowieka, ktory nie przywykl jeszcze w tym pokoleniu do zycia w miescie. Nie rozumie, ze wokol sa inni ludzie. Jego interesuje tylko on i jego interes. On chce jechac, inni maja mu umozliwic, Kasa na drogi i remonty to piniądz wyrzucony w bagno. Rowrem można dojechać wszendzie.

    • 5 16

    • w paliwie masz podatek drogowy (2)

      wiec teoretycznie z tego sa budowane drogi, wiec jaki wniosek? Jakby nie bylo aut, bys nie mial po czym jezdzic.

      • 4 8

      • teoretycznie

        pieniądze te trafiają do krajowego funduszu drogowego budującego/remontującego autostrady, drogi krajowe, wojewódzkie w obszarze niezabudowanym.
        Nie mają związku z budową i remontowaniem dróg w obszarze miast i gmin, chyba, że na ich obszarze znajdują się drogi krajowe lub wojewódzkie, a i tu dochodzi wyłącznie do udziału.

        • 5 1

      • podatek drogowy nie pokrywa nawet 10% wydatków na drogi. Poczytaj trochę i zrób matematykę to zrozumiesz.
        Pozdrawiam

        • 4 1

    • "Pan Kierowca" ma bana więc kradnie nicki

      co za frustrat...

      • 1 0

    • No niestety. Równowaga u nas jest taka:

      Kierowcy dostają parking za 21mln
      Rowerzyści dostają kawałek ddr za 500tys

      • 2 3

    • slaby troll, 4/10 (2)

      zreszta, ladnie wypunktowales wszystkie wady "aktywistow samochodowych" czy raczej zwyklych prostaczkow, dla ktorego nawet glos, przypominajacy, ze da sie cos zrobic lepiej i dla wszystkich, jest atakiem na swieta miejsca parkingowe i najwazniejsza rzecz w miecie, jaka jest oczywistosc przepustowosc.
      Miej chociaz godnosc minimalna czlowieku, i nie podszywaj sie pod kogos. Osieszasz sie tylko bardzo.

      • 3 1

      • (1)

        święta miejsca parkingowe?
        w miecie?
        osieszasz się?

        sam do siebie posty piszesz?

        • 0 1

        • nie, jakis frustrat sie podpisuje jako ja

          stara sie byc smieszny, ale typowo, ale zalosnie wychodzi mu. Naruszam tabu, w Polsce to wzbudza nienawisc

          • 1 1

    • Marna prowokacja samchodowy ped**arzu.

      • 0 0

  • A kiedy miał być koniec remontu na Zwycięstwa w Gdyni?

    ...bo tak trochę końca nie widać.

    • 13 1

  • Ale w gdyni bieda (1)

    Same tiuningi i moze jedna przebudowa. Gdzie ta kasa? Gdzie sa wydawane pieniadze?

    • 13 1

    • Bo Gdynia wydaje pieniądze nie na jakieś bezsensowne drogi, tylko na coś co ma służyć mieszkańcom, fontanna przy której można się ochodzić latem, czy propagowanie sportu różne zawody kolarskie itp, no i koncert Opener dla naszj młodzieży.

      • 0 3

  • Polecam rower - ale elektryczny. (4)

    Kto nie spróbował niech to zrobi natychmiast. Obecnie nie ma w mieście szybszego środka transportu. Masz szybki pojazd bez rejestracji, bez przeglądów, bez ubezpieczenia.
    Dokupić do roweru elektrycznego dobre ubranie przeciwdeszczowe które wozisz cały czas w sakwie i dla potrzeb miasta - pojazd idealny.

    • 9 3

    • (3)

      Częsta jazda na rowerze sprzyja impotencji u mężczyzn, sugerują badania opublikowane przez The Journal of Sexual Medicine.
      Dr Marsha K. Guess z Yale School of Medicine tłumaczy, że u mężczyzn podczas jazdy rowerem dochodzi do ucisku nerwów oraz naczyń krwionośnych prostaty, co sprzyja zaburzeniom erekcji. We wcześniejszych badaniach dr Steven M. Schrader z National Institute for Occupational Safety and Health zauważył, że często występują one u policjantów patrolujących dzielnice miast rowerami.

      • 4 7

      • takie problemy nie pojawiają się u nikogo, tylko u policjantów i listonoszy :)

        • 1 1

      • Częste siedzenie w fotelu też degeneruje odcinek lędzwiowy oraz zwiększa ucisk na przeponę, co powoduje niedotlenienie

        A w powyższym wywodzie zapomniałeś o kobietach i wpływie siodełka na potencjał łóżkowy.

        • 6 0

      • częsta jazda samochodem i siedzący tryb życia

        upośledza wszystkie możliwe funkcje organizmu. Jeśli rozpoczynana jest w okresie niemowlęctwa (dziecka przewożonego w foteliku samochodowym) to poważnie upośledza wyobraźnię i zdolność rozważania rzeczywistości z różnych punktów widzenia.

        Sprawdzone praktycznie i potwierdzone niepoliczalną liczbą publikacji naukowych i publicystycznych w wielu periodykach.

        • 6 2

  • Gdynia bryluje

    • 11 0

  • Gdynia zaczyna sie zwijac (2)

    W Gdyni władza przebija samą siebie. Planowany największy remont przy dworcu był już zapisany w budżecie w zeszłym roku. W związku z tym na ten rok zaplanowano tylko te dwie marne przebudowy ? Z takim tempem inwestycji w komunikację miasto się udusi. Nie pomogą organizowane imprezy żeby przyciągnąć ludzi bo po prostu na codzień jest coraz trudniej się poruszać.

    • 17 3

    • Zaczyna?

      gdynia już od wielu lat się zwija.

      • 9 1

    • miasto dusi się od wielu lat

      włodarze miasta boją się obciążać kierowców kosztami zewnętrznymi, które generują ich zachowania. Stąd mocno spóźnione i nieszczelne decyzje o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania w Gdyni.

      Wszyscy cierpią z tego powodu, ale niewielu jest gotowych do nazywania rzeczy po imieniu.

      • 3 2

  • chociaz latem bysce rowerem podejezdzali (2)

    dla siebie, dla zdrowia. Polaki tyja i choruja na potege, wlasnie przez to, ze nigdy zdrowy styl zycia nie byl w modzie. Dlaczego skandynawowie zyja tyle dluzej? Moze dlatego ze masa ludzi po 50,60 wciaz dojezdza rowerem do pracy, nawet zima?

    A taki polski Janusz, 35 lat, to ledwo sie stoczy z klatki na trawnik, do swojego passacika. I jeszcze te czerwone mordy ze zlosci na caly swiat, ktory im przeszkadza.

    • 11 7

    • nie da rady (1)

      Ja zamiast roweru wybieram spacer, albo szybki marsz (w końcu to też jakaś forma ruchu) - niestety rowerzyści żyć nie dają: trąbią, zajeżdżają, jeżdżą środkiem przez przejścia dla pieszych. Nie wiem po cholerę miasto buduje im specjalne drogi?

      • 4 2

      • po to, byś mogła spokojnie chodzić chodnikiem

        niestety również po to, by móc twierdzić, że miasto coś robi na rzecz "zrównoważonego rozwoju" i poprawia przepustowość usuwając "zakały dróg" z jezdni.

        W Gdyni potrzebny jest szeroki program uspokajania ruchu i wyjaśniania sensu takich działań.

        Im więcej rowerzystów na jezdniach ulic o uspokojonym ruchu, tym szybsza perspektywa wygody i bezpieczeństwa pieszych na chodnikach.

        • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane