• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec I etapu rekrutacji do szkół średnich. Ilu chętnych? Kiedy listy przyjętych?

Wioleta Stolarska
5 lipca 2024, godz. 11:00 
Opinie (47)
12 lipca 2024 r. do godz. 15 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. 12 lipca 2024 r. do godz. 15 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

W piątek, 5 lipca, o godz. 15 kończy się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich na rok 2024/2025. To ostatnie godziny na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty lub złożenie nowego wniosku. 12 lipca 2024 r. do godz. 15 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.




- Przypominamy, że do 5 lipca 2024 r. do godz. 15 trwa uzupełnianie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół, do których kandyduje - informuje nabor-pomorze.edu.com.pl.
Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Ilu chętnych do najlepszych szkół średnich?



Sprawdziliśmy, ilu kandydatów złożyło aplikacje do najlepszych szkół średnich w Trójmieście.

Do III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni podania złożyły do tej pory w sumie 352 osoby, w tym 192 zdecydowało, że będzie to ich szkoła pierwszego wyboru - liczba dostępnych miejsc to 112.

V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku również zamierza przyjąć 112 uczniów - chętnych w sumie jest 729 kandydatów, 162 z pierwszej preferencji (szkoła pierwszego wyboru). I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku przyjmie w nowym roku szkolnym 145 nowych uczniów - chętnych w sumie jest 1096, w tym z pierwszej preferencji 208.

II Liceum Ogólnokształcące w Sopocie przygotowało 86 miejsc - chętnych w sumie jest 673, w tym z pierwszej preferencji 110.

Do XX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdańsku na 130 miejsc chętnych w sumie jest 839 kandydatów, w tym z pierwszego wyboru 111.

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni na 112 ma 831 chętnych kandydatów ogółem, w tym 176 z pierwszego wyboru. Z kolei II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku przyjmie 120 uczniów w nowym roku, a chętnych ogółem jest aż 1260, w tym z pierwszego wyboru 145.

V Liceum Ogólnokształcące w Gdyni na 84 miejsca ma 448 chętnych kandydatów ogółem, w tym 65 z pierwszego wyboru.

Technikum Łączności nr 4 w Gdańsku przyjmie w nowym roku szkolnym aż 203 nowych uczniów - chętnych w sumie jest 692, w tym z pierwszej preferencji 212.


Ile klas i szkół można wybrać w rekrutacji?



Podczas rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 obowiązują następujące limity dot. wyboru klas i szkół:
  • Gdańsk - bez ograniczeń
  • Gdynia - bez ograniczeń
  • Sopot - 3 szkoły


Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024



W środę, 3 lipca, poznaliśmy wyniki egzaminów ósmoklasisty 2024. Jak podaje Centrum Informatyczne Edukacji, w 2024 r. uczniowie ósmych klas najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim, gdzie średni wynik wyniósł 66,25 proc., średni wynik na egzaminie z polskiego to 59,14 proc. Z kolei na egzaminie z matematyki średnia była niższa i wyniosła 51,06 proc. Po godz. 10 krajowe średnie wyniki uczniów opublikowała również CKE to: 61 proc. z polskiego, 52 proc. z matematyki i 66 proc. z angielskiego. Choć egzaminu nie można nie zdać, to wyniki są niezwykle ważne podczas rekrutacji do szkół średnich. Zobacz, jak sprawdzić wyniki i kiedy odebrać zaświadczenie ze szkoły.

ZOBACZ - VULCAN Rekrutacja 2024 - przewodnik/instrukcja dla kandydata


Czy przyjęcie do szkoły średniej zależy od progów punktowych?



Próg punktowy dotyczący danej szkoły to liczba punktów, jaką w rekrutacji w konkretnym roku zgromadził ostatni kandydat (z najniższym wynikiem), którego przyjęto do danej klasy.

Jednak próg ten nie ma wpływu na wyniki postępowania rekrutacyjnego w rekrutacji w kolejnym roku. Jest to jednak istotna wskazówka dla uczniów, którzy zamierzają aplikować do wymarzonej szkoły.

Przypominamy, jak wyglądają progi punktowe w poszczególnych szkołach w Trójmieście, obowiązujące podczas rekrutacji w 2023 r. Ile trzeba było mieć punktów, żeby dostać się do danej klasy?

Progi punktowe w rekrutacji do szkół średnich. Jakie były? Progi punktowe w rekrutacji do szkół średnich. Jakie były?

Rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2024/2025 - terminy



Według informacji z Rozporządzenia Pomorskiego Kuratora Oświaty najważniejsze terminy w rekrutacji do szkół średnich po 14 czerwca to:
  1. do 11 lipca 2024 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym okoliczności zweryfikowanych przez wójta (burmistrza lub prezydenta) wskazanych w oświadczeniach.
  2. 12 lipca 2024 r. do godz. 15:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
  3. do 16 lipca 2024 r. - wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie.
  4. od 19 lipca 2024 r. do godz. 15:00 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedstawienia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego (o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej), a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
  5. 22 lipca 2024 r. do godz. 14:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  6. 22 lipca 2024 r. do godz. 14:00 - poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole.
  7. do 23 lipca 2024 r. - opublikowanie przez właściwego kuratora oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.

Miejsca

Opinie (47) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

  • Poziom umysłowy gimbusa a oni rekrutacje robia to jest smieszne

    • 5 14

  • (5)

    Szczerze wspolczuje, wybierzcie szkole w chmurze

    • 4 27

    • (3)

      A widziałeś wyniki egzaminu szkoły w chmurze? To dopiero porażka....

      • 19 0

      • (2)

        Fakt , ale dzieci uczą się samodzielnej nauki , maja czas na inne dodatkowe zajęcia i hobby, nie sa takie zestresowane . Może szkoła w chmurze powinna coś zmienić jeszcze

        • 4 6

        • (1)

          Zaskoczę. Dzieci z normalnych, publicznych szkól też mają czas na hobby i swoje zainteresowania. I na przyjaźnie.
          I, jeśli nie pozwala im się spędzać całych dni przy telefonie, to jeszcze osiągają bardzo dobre wyniki.

          • 12 3

          • Zgoda

            Dokładnie tak jest, potrafią dobrze organizować swój czas i dzięki temu w szkole mają świetne wyniki , a po szkole trenują i ... wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy i Świata. Niestety to prawda , można sprawdzić na listach rankingowych . Mamy super młodzież i wcale nie idą do chmury ! Szkoda mi dzieciaków z chmury , za kilka lat nie będą miały umiejętności społecznych skoro denerwuje ich życie realne .

            • 1 0

    • Szkoła w chmurze, praca zdalna tylko życie w realu...

      • 9 0

  • Poziom matematyki i j. polskiego tragiczny (4)

    Przy tak łatwym egzaminie średnia na 50% to tragedia polskiego systemu nauczania.

    • 22 7

    • Bo język polski to historia , a nie nauka polskiego, może zamiast zajmować się starymi epokami , powinno się czytac lektury pisane pięknym współczesnym polskim językiem, umiec napisać rozprawkę, zrecenzować film czy artykuł w magazynie , napisać przemówienie umieć poprowadzić dyskusje, za mało jest współczesnych środków wyrazu, a za dużo lektur kobył pisanych niezrozumiałych dla młodych językiem. Takie rzeczy na filologii! a matematyki za malo!! I kiepsko nauczyciele tłumacza, opuszczają lekcje a materiału za dużo!!

      • 12 6

    • (2)

      Kto ocenia czy łatwy? Jesteś nauczycielka? Pewnie tak. Dla ciebie może być łatwy ale dzieciaki maja misz masz w głowie od tych masakrycznych lektur i epok . A może uczyć od razu współczesnych środków wyrazu a nie na polskim znowu historia i epoki. U nas króluje historia na wszystkich przedmiotach a świat idzie do przodu a wszystkiego nie da die opanować. Starzy nauczyciele do lamusa i koniecznie reforma systemu nauczania.

      • 6 12

      • Starzy nauczyciele do lamusa? Przyzwyczajaj się. Młodzi nie chcą być nauczycielami.

        • 2 0

      • Jak starzy odejdą do lamusa, to chyba tylko dużurujący rodzice będą uczyć.

        Młodzi mają gdzieś katorgę szkolną, nie wybierają specjalności pedagogicznych.

        • 2 0

  • Opinia wyróżniona

    8 LO i 19 LO w Gdańsku (9)

    Tam to jest obłożenie, opisane w artykule 1,2,3,5 LO to pikuś, jeśli chodzi o liczbę chętnych osób z pierwszej preferencji i w ogóle; chyba już się przejadły ludziom ogólniaki z "wyścigiem szczurów"

    • 26 3

    • 20 LO nawet nie ma tylu chętnych z pierwszej preferencji ile ma miejsc. Tak to jest jak uczy się tylko pod ranking i uprawia pranie mózgu.

      • 10 1

    • Poziom fatalny ale pomyślmy jakie to roczniki zdawały, prawie 2 lata na zdalnym, raz że uczniowie kombinowali a dwa nie wszystkim nauczycielom się chciało,. No i to obcinanie materiału, z matmy niedługo pierwiastków nie będzie w podstawówce a bryły są wprowadzone dopiero na koniec ósmej klasy. Moja córka je miała w kwietniu. I nie bronię dzieciaków, bo siedzą w kółko w smartfonie itp ale my rodzice im na to pozwalamy. Cieszymy się że nie będzie prac domowych, a kiedy oni mają poćwiczyć te rzeczy które zostały wyłożone w szkole. Oszukujemy się mówiąc, że to dobrze że prac nie ma , bo dzieciaki przeciążone, a wtedy nie będą już nic robić w domach tylko siedzieć na YouTube. To wszystko razem daje takie wyniki na egzaminach, a będzie jeszcze gorzej, bo idą kolejne cięcia w programie, a ponadto prac domowych dalej nie będzie.

      • 8 1

    • (1)

      Podobnie jak w 9 LO w Gdańsku. Też tłumy chętnych.

      • 0 0

      • Do ULO też gros młodzieży się wybiera i to z 1 preferencji.

        • 3 1

    • Raczej sie nie przejadły, tylko nie mieli z czym startować.

      • 8 1

    • Do szkół z czołówki rankingów z egzaminów trzeba mie po prostu. 100%, (3)

      Z tego powodu większość kandydatów rozumie , że nie ma tam szans na przyjęcie.

      • 6 3

      • Głupoty opowiadasz, w zeszłym roku 100% z matmy, 90% z angielskiego i tyle samo z polskiego wystarczyło, żeby córka dostała się do ILO. No i punkty za świadectwo z paskiem.

        • 3 1

      • W tych szkołach poradzą sobie dzieci zdolne i bystre, a nie wyuczone. Takie znajdują czas na naukę i na swoje pasje. Paradoksalnie, mnóstwo tam sporowców, muzyków i artystów, którzy potrafią pogodzić wyjazdy na zawody z nauką do sprawdzianów. Nie każdy to potrafi.

        • 5 1

      • Myślę że średniacy nie dodają tych szkół z czołówki rankingu bo się trochę boją czy sobie tam poradzą.
        A Ci z wysokimi wynikami, dodają te szkoły ze środka rankingu jako koła zapasowe, na wszelki wypadek. Nie znając wyniku egzaminu ciężko jest oszacować gdzie najlepiej składać podanie. Lepiej mieć jakieś wyjście awaryjne.

        • 2 0

  • (1)

    Czy w Sopocie nadal będą podrzutki z Urzędu?

    • 1 0

    • Tak

      Dzieci urzędników muszą się gdzieś uczyć

      • 2 0

  • Kto aplikuje do LOII w Sopocie z Sopotu? (1)

    Jw

    • 2 0

    • Zdesperowani.

      • 1 0

  • a jak z nauczaniem online. chyba nie sadzicie gdy za moment AI przejmie wiele z urzedniczych=papierkowych zawodow

    do tego beda potrzebne jakiej egzaminy do szkol srednich- wielki znak zapytania. podzielic to na moduly do wyboru, zdawac przez telefon plynac na jascie z kolezankami po polinezji czy gdzie oczy poniosa.

    • 1 5

  • Opinia wyróżniona

    A może rekrutacka powinna potrwać rok, bo zabrać miesiąc wakacji to malo (3)

    • 22 2

    • jestem ZA (1)

      jestem ZA najlepiej jakby trzeba było jeszcze się zalogować na 4 dodatkowych platformach (stworzonych za miliony z podatków) po to aby na końcu odwiedzić dwa razy, sekretariaty nie dwóch szkół (jak obecnie) ale tak krążyć o kilka razy więcej i to z całą teczką dokumentów a za każdym razem można oddać tylko jeden ! To słuszny kierunek. Kiedyś to nie mieli fantazji....egzamin wstępny do liceum, wyniki na drzwiach po kilku dniach i na koniec czerwca każdy miał swoje miejsce w szkole. NUDY.

      • 15 1

      • dokładnie

        Jeszcze dorzuciłbym obowiązek stawiennictwa pod drzwiami sekretariatu (nie wchodzenie - po co zawrać glowę!) co tydzień, plus naturalnie dedykowany facebooook.
        Ten system to obecnie katastrofa. Tak jak piszesz, system goni system, a na koniec i tak Ty masz przeklepać dane ze swiadectwa i wyniki. Egzaminy w znacznym stopniu to test, którego sprawdzenie naprawde nie powinno trwać tyle co matury. Poźniejsze okresy oczekiwania to kolejny absurd.
        Tak jeszcze dorzucę, że z tego co wiem, to w Krakowie wyniki były już w poniedziałek :)

        • 2 0

    • A może egzamin powinien być w kwietniu, a rekrutacja powinna się skończyć pod koniec czerwca.

      • 1 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

Mniej światła, Więcej gwiazd 2024

spotkanie, pokaz

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Źródła energii odnawialnej to:

 

Najczęściej czytane