• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie przetwórni szkła

Ewelina Oleksy, Michał Brancewicz
14 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Mieszkańcy i dzielnicowi radni ze Stogów nie chcą, by w tym miejscu powstała przetwórnia szkła. Mieszkańcy i dzielnicowi radni ze Stogów nie chcą, by w tym miejscu powstała przetwórnia szkła.

Mieszkańcy Stogów sprzeciwiają się planom budowy w ich dzielnicy przetwórni odpadów szklanychMapka. Stworzyli petycję w tej sprawie, pod którą zbierają podpisy, nie wykluczają też innych form protestu. Prezes spółki, która chce budować instalację przekonuje, że nie będzie ona tak uciążliwa, jak sugerują mieszkańcy. Budowę planuje najwcześniej za rok.



Instalacja do przetwarzania szkła powinna powstać w tym miejscu?

Skandaliczna inwestycja, poroniony pomysł - mówią mieszkańcy Stogów na wieść o tym, że w ich dzielnicy, przy ul. Siennej 56Mapka powstać ma instalacja do przetwarzania odpadów szklanych wraz z punktem zbierania odpadów.

Inwestycja ma powstać na terenie położonym w granicach portu gdańskiego, a decyzje o pozwoleniu na budowę wydaje Wojewoda Pomorski. Działka jest własnością Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym osoby fizycznej. Inwestorem jest spółka SortGlass z Gdańska.

Wcześniej była wytwórnia betonu



Warto dodać, że wcześniej działała w tym miejscu wytwórnia betonu. A zgodnie z miejscowym planem z 2002 roku, teren jest przeznaczony na strefę produkcyjno-usługowo-składową.

Urząd Miejski w Gdańsku wydaje ws. inwestycji decyzję środowiskową, która jest niezbędna do zgody na jej powstanie. Miasto przystąpiło już do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla tej inwestycji. I to właśnie do władz miasta mieszkańcy Stogów zwracają się na piśmie z apelami, by powstrzymać budowę przetwórni.

  • Teren, na którym miałaby powstać przetwórnia szkła na Stogach.
  • Teren, na którym miałaby powstać przetwórnia szkła na Stogach.

Mieszkańcy protestują: "nie ma naszej zgody!"



W tej sprawie wysłali już pisma do Wydziału Środowiska oraz bezpośrednio do prezydent Gdańska. W Internecie natomiast prowadzą zbiórkę podpisów pod petycją przeciwko budowie przetwórni szkła.

- Nie ma naszej zgody dla stworzenia inwestycji o takim charakterze na terenie naszej dzielnicy. Inwestycja przyczyni się do dyskomfortu wielu mieszkańców. Wpłynie negatywnie nie tylko na estetyczne walory naszej dzielnicy, ale przede wszystkim wpłynie na komfort życia mieszkańców - podkreśla Paulina Nowak, przewodnicząca Rady Dzielnicy Stogi, autorka petycji. - Przetwórnia ma zostać zlokalizowana tylko 47 metrów od najbliższych zabudowań mieszkalnych. Wpłynie negatywnie na środowisko i jakość powietrza naszej dzielnicy.

Przetwarzane będzie nie tylko szkło?



Z raportu stworzonego na zlecenie inwestora, na który powołują się mieszkańcy, wynika, że zakład ma pracować sześć dni w tygodniu po 16 godzin, generując 420 ton odpadów dziennie. W skład tych odpadów mają wchodzić:

  • odpady szklane,
  • zmieszane substancje i przedmioty z mechanicznej obróbki odpadów zawierające substancje niebezpieczne do których zaliczyć można: resztki farb i lakierów, środki chemiczne znajdujące się w odpadach szklanych, baterie.

Inwestor: okna, szyby i opakowania szklane



Te informacje dementuje prezes spółki SortGlass.

- Hybrydowa instalacja przetwarzać będzie szkło przemysłowe, np. okna i szyby z aut oraz szkło opakowaniowe. Instalacja będzie działać maksymalnie przez 14 godzin na dobę, ale na pewno nie na samym początku, gdyż nie będziemy od razu mieli potrzebnej ilości wsadu, by zapewnić tak długą pracę - informuje Dariusz Małek, prezes firmy.
Czy szkło trzeba myć przed wyrzuceniem? Czy szkło trzeba myć przed wyrzuceniem?

Szkło ma być tam przetwarzane na granulat szklany, jako materiał wsadowy do pieców hutniczych.

Mieszkańcy: hałas sięgać będzie 100 db



- Nieodzownym elementem planowanej inwestycji będzie wzmożony ruch pojazdów ciężarowych (10 samochodów ciężarowych na godzinę), które dostarczać będą odpady, wpływając na zniszczenie nowo powstałych dróg. Kolejnym z istotnych elementów będzie generowany hałas, który sięgać będzie do 100 db, gdzie normą jest maksymalnie 55 db. Realizacja i funkcjonowanie planowanego przedsięwzięcia związana będzie z emisją zanieczyszczeń gazowych i pyłowych do powietrza z pracujących urządzeń, maszyn i pojazdów. Mówimy zdecydowane nie! Chcemy chronić zdrowie, bezpieczeństwo, komfort i klimat naszej dzielnicy! - czytamy w petycji mieszkańców.
- Instalacja przetwarzać będzie maksymalnie 20 ton szkła na godzinę, czyli 280 ton na dobę. Również liczba ciężarówek potrzebna do obsługi tego procesu będzie mniejsza niż sugerują mieszkańcy. Maksymalnie będzie to 28 pojazdów dziennie - zapewnia tymczasem Dariusz Małek.

Inwestor: Wszystko zostało przeliczone przez ekspertów od hałasu



Sama instalacja znajdzie się w hali namiotowej, której ściany będą częściowo wygłuszać hałas. Poza hala powstaną dwa urządzenia: kosz zasypowy i cyklon z wentylatorem. Oba mają być wygłuszone.

To właśnie hałas przy rozładunku szkła ma być najbardziej uciążliwym elementem w całym procesie przetwarzania szkła.

Na terenie inwestycji powstanie też ekran dźwiękochłonny.

- Wszystko zostało zasymulowane i przeliczone przez ekspertów od hałasu - przekonuje prezes Sort Glass.
Nielegalne i niebezpieczne odpady na Przeróbce. Miasto będzie je usuwać Nielegalne i niebezpieczne odpady na Przeróbce. Miasto będzie je usuwać

Dzielnicowi radni wierzą, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu przeciwników inwestycji, uda się ją zatrzymać.

- Nie ma miejsca dla składowiska takich odpadów, które będzie generowało hałasy i zanieczyszczenia wpływając na zdrowie i komfort życia mieszkańców. Stogi są piękną dzielnicą z nadmorskim potencjałem, jedną z ostatnich dzielnic, gdzie w sąsiedztwie osiedli mieszkalnych znajdziemy ukojenie w lasach i na plaży, nie zmarnujmy tego - mówi Paulina Nowak.
Mieszkańcy i dzielnicowi radni ze Stogów nie chcą, by w tym miejscu powstała przetwórnia szkła. Mieszkańcy i dzielnicowi radni ze Stogów nie chcą, by w tym miejscu powstała przetwórnia szkła.

Spotkanie z inwestorem, by wyjaśnić obawy mieszkańców



Miasto informuje, że decyzji środowiskowej dla inwestycji jeszcze nie wydało.

- Teren inwestycji należy do Skarbu Państwa i jest w wieczystym użytkowaniu osoby fizycznej. Zgodę na budowę wydaje Wojewoda Pomorski. Wydział środowiska UM w Gdańsku wydaje jedynie decyzję środowiskową, która jest załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę. Decyzja środowiskowa nie jest ani pozytywna, ani negatywna. Jest w niej analizowany wpływ inwestycji na środowisko - mówi Paulina Chełmińska z gdańskiego magistratu. - Wszystkie uwagi mieszkańców są na bieżąco przekazywane inwestorowi. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie mieszkańców i przedstawicieli rady dzielnicy z inwestorem, w celu wyjaśnienia wszystkich obaw - zapowiada.
Jak podkreślają urzędnicy, działalność zakładu nie powinna wpływać negatywnie na mieszkańców i otaczające środowisko, o ile inwestor będzie przestrzegał warunków nałożonych na niego decyzjami, do czego będzie zobowiązany.

Budowa ruszy najwcześniej za rok



W decyzji środowiskowej inwestor nie wskazał terminu budowy zakładu. Nam udało się to ustalić.

- Budowa instalacji rozpocznie się najwcześniej na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku i potrwa przynajmniej pół roku - wyjawia Dariusz Małek, prezes spółki Sort Glass.

Miejsca

Opinie (260) ponad 50 zablokowanych

  • Szkło (1)

    Tyle ziemii odłogiem leży Jeszcze na polach irygacyjnych.To lepiej na stogach,chyba troszkę chore i ziemia u fizycznej osoby.Trąca korupcją,hm ale w Gdańsku.

    • 36 7

    • Ten teren nie jest prywatny...

      Przestańcie powtarzać te "chyba" i "wydaje mi się" - wystarczy sprawdzić na mapie własności, plan miasta jest dostępny online, dla każdego. Dlaczego jest tak mało świadomości obywatelskiej wśród ludzi.

      • 2 0

  • Stogi i przeróbka to dzielnice przemysłowe (3)

    Cała ta "wyspa" pomiędzy sobieszewem a Letnicą to powinien być teren przemysłowy. Jest to dzielnica na wschodzie miasta, więc wszelkie wiatry nie idą ze Stogów na miasto tylko w morze. Własnie tam musi się lokować każdy niebezpieczny przemysł. Tak jak plaża na stogach nie jest stratą bo mamy ich dużo chociażby na wyspie sobieszewskiej, tak i każda inwestycja przemysłowa nie szkodzi miastu jeżeli jest na tym terenie!

    • 20 73

    • Nic pustka w łbie. Zapoznaj się z historią tego rejonu pantofelku

      • 16 6

    • Co za ciemnogród rozumiem, że trzeba zaorać teraz wszystkich mieszkańców z tego powodu?

      • 5 1

    • Nie mam pojęcia skąd te opinie...

      Już nie będę wspominał ani historii ani nowoczesnej urbanistyki, ale może popatrz na mapy, pomierz odległości a nie tylko oglądaj. Zobacz jak wygląda ta wyspa i ile ma terenu w bardzo dalekiej odległości od osiedla mieszkaniowego! Mówimy tu nie o zakazie przemysłu, tylko o nie stawianiu go pod oknami. poza tym, piszesz o plażach. Wyspa Sobieszewska zaczyna się od Górek Wschodnich i rezerwatu przyrody Ptasiego Raju. Jest to teren graniczący właśnie z wyspą o której piszesz. Jeśli uważasz, że wysiedlenie kilkunastu tysięcy mieszkańców stąd i stworzenie z tego terenu przemysłówki jest dobrym pomysłem...

      • 11 2

  • Opinia wyróżniona

    Nikogo nie obchodzi (4)

    Tu się liczy tylko interes...
    Mieszkańcy uzasadniają merytorycznie dlaczego taka przetwórnia nie powinna powstać 50 metrów od najbliższych zabudowań.
    Wydający pozwolenia nie mieszkają zapewne w tych okolicach i im jest wszystko jedno gdzie to powstanie..
    Takich decyzji jest w naszym mieście więcej, to kolejny przykład na szybkie działanie bez należytej staranności i odpowiedzialności.
    Inwestycja jest w granicach Portu, w jaki sposób ?? To jest przynajmniej jakieś 3 kilometry od Portu, a 50m od najbliższego wieżowca...
    Mieszkańcom życzę zmiany tej decyzji, a decydentom trochę wysiłku i znalezienia bardziej logicznej lokalizacji.

    • 165 59

    • (3)

      komuna się skończyła.

      jest plan zagospodarowania, jest właściciel, niech sobie robi co jest zgodne z planem, a nie że przychodzi jakaś lala, opowiada bajki o bateriach.

      • 19 27

      • Właścicielem jest Skarb Państwa. Czyli tak naprawdę MY. Komuna się skończyła, właśnie... (2)

        Zatem miejmy wpływ na to jak mieszkamy i gdzie pracujemy. Plan zagospodarowania również nie uwzględnia tu przemysłu ciężkiego ani uciążliwego. To są zapisy planu. Mieszkaniówka jest w tym konkretnym miejscu kilkadziesiąt lat. Przemysł ciężki nawet historycznie nie był nigdy w tym miejscu - wyspa jest duża, zobacz sobie mapy, Westerplatte, Siarkopol, Fosfory, tereny portu. Zanim zaczniesz kogoś obrażać, wypowiadać się - pomyśl, bo jak kiedyś ktoś pod Twoim płotem będzie takie coś budował, to nagle zrobisz się jak "ta lala co opowiadała bajki o bateriach". A ktoś Ci powie - no to się wyprowadź, albo kup działkę gdzie indziej.

        • 29 7

        • Tam nie ma żadnej mieszkaniówki tylko dzikie domki na działkach za które powinny się odpowiednie służby "zabrać"!

          • 10 16

        • Alez nikt tych osob nie zmusza do mieszkania 50 metrow od portu.

          • 0 0

  • tekst tygodnia (3)

    Wpłynie negatywnie nie tylko na estetyczne walory naszej dzielnicy, ale przede wszystkim wpłynie na komfort życia mieszkańców

    • 26 25

    • Ktoś nie umie liczyc (1)

      280 ton to około 12--13 tirów dziennie a mieszkańcy uwazają że to bedzie 10 pojazdów na godzinę!

      • 11 5

      • 420 ton dziennie, 16h pracy 6 dni w tygodniu. To nie mieszkańcy tak uważają! Tak podał inwestor.

        Takie dane możesz przeczytać w opinii środowiskowej. Podał je inwestor. Jeśli teraz przedstawiciel inwestora mówi, że to nie prawda, bo jest mniej - no to albo podali zawyżone wartości (po co?), albo jest zwyczajnie niekompetentny, albo ktoś tu znów zmienia fakty jak mu wygodnie.

        • 9 2

    • To linia brzegowa nie powinno być żadnych zakładów przemysłowych ani wieżowców. Rozumiem zr koszty transportu będą większe gdzieś indziej ale kto robi takie rzeczy? Dlaczego miasto pozwala niszczyć dzielnice i przyrodę

      • 2 0

  • 3r3.pl (1)

    Potrzebna nam więcej inicjatyw wykorzystujących produkty szklane ponownie zamiast przetwarzać szkło w te same produkty którymi były wcześniej. Szkło można kilkukrotnie wykorzystać przed ich przetworzeniem. Potrzebna jest zmiana sposobu wykorzystania produktów szklanych, a zarazem zmiana sposobu myślenia nas wszystkich.

    • 19 13

    • Oczywiście - ale piszecie propagandę nie pod ten adres.

      Potrzebne jest też planowanie, aby nie budować takich inwestycji pod płotem domów ludzi, żeby później Ci ludzie byli zdrowi, wyspani i zdolni do pracy w tych zakładach. Wypowiadający się nie mówią, że zakład nie ma prawa powstać czy jest złym pomysłem - zła to jest lokalizacja zaraz pod budynkami mieszkalnymi. To jest znacząca różnica...

      • 5 0

  • (1)

    10 samochodów na godzinę, czyli jeden na 6 minut. 100 dB to jest regularnie na zewnątrz - przy głównych drogach. 55 dB to jest w mieszkaniu - więc oddzielone ścianami i oknami. I tyle będzie

    • 20 14

    • Proponuję jednak zostawić takie analizy specjalistom, którzy wiedzą co piszą...

      Rozchodzenie ciśnienia akustycznego w pionie, wieżowiec 100m obok w linii prostej, bez żadnych barier akustycznych, budynki mieszkalne na sąsiednich działkach płot w płot, do tego pył, brak infrastruktury dojazdowej dla przemysłu, wydane ciężkie pieniądze publiczne na remont dojazdu do dzielnicy mieszkalnej, ciężarówki jeżdżące pod prąd bo nie ma jak wyjechać...

      • 5 3

  • Przemysłowy fragment dzielnicy i co z tego? (20)

    Jeszcze więcej tego ma powstać w mieście?
    Takie rzeczy niech powstają na obrzeżach. Po co jeszcze bardziej zanieczyszczać powietrze? Przecież wiadomo jak będzie

    • 66 58

    • Dokładnie (14)

      Na obrzeżach miasta powinny powstawać taki inwestycje a nie blisko bloków !

      • 17 14

      • To obrzeże miasta xd (8)

        Nikt ram nie jeździ jak nie musi

        • 18 19

        • Obrzeże? (5)

          Co ty człowieku mówisz, jakie obrzeże? Jest to miejsce gdzie w sezonie przybywa ogromna ilość turystów, żeby skorzystać z plaży. Oprócz tego, mamy dostęp do pięknych lasów, pustego stawu czy innych dobrodziejstw natury. Bardzo duża ilość osób przyjeżdża tu na spacery, w tym mieszkańcy Gdańska. Jak nie musisz to nie jeździsz w wiele miejsc.

          • 19 15

          • Turyści uwielbiają peryferia, zgoda (3)

            Nie zmienia to faktu, że jak się odpali mapę Trójmiasta - to są to ewidentne peryferia.

            • 11 11

            • .

              Co rozumiesz pod pojęciem peryferia? Samochodem do starego miasta jest może z 8/10 minut jazdy. Takie brzeźno jest tak samo zlokalizowane nad wodą. Do centrum myśle, że czas podobny. Nie jest to może wyspa spichrzów ale nie róbmy stogów nagle wiochą pod Gdańskiem. Kowale w takim razie to inne wojewódźtwo?

              • 16 1

            • Peryferia to są jakieś tam Ujeścisko, Kowale, zakoniczyn, i inne. Nikt tam nie jeździ jak nie musi. Bo po co

              • 11 1

            • Peryferia, do centrum 5min samochodem, 15min tranwajem lub autobusem, do tego hulajnogi elektryczne...

              Duża dzielnica mieszkalna. Prędzej peryferiami bym nazwał nowopowstałe dzielnice na południu...

              • 16 1

          • Ale to miejsce jest daleko od plaży. Więc w czym problem. Sprzedaj mieszkanie i kup w centrum. Będziesz miał inne problemy.

            • 0 9

        • Na tym obrzeżu 15min tramwajem do centrum mieszka kilkanaście tyś. mieszkańców i tłumy turystów w sezonie...

          Do tego piękny las, najszersza w Gdańsku plaża, nowe ścieżki rowerowe, a dalej na obrzeżach tej wyspy i daleko od mieszkaniówki masz historyczne Westerplatte, duże zakłady pracy i sporo terenu pod takie inwestycje, BEZ mieszkaniówki...

          • 7 2

        • Czyli dla mnie obrzeżem ma być np. Wrzeszcz, Chełm itp. bo tam nie jeżdżę(chyba że musze)?
          No d**iln y twój tok myślenia

          • 0 1

      • Przecież to jest na obrzeżach w przemysłowej części... (4)

        Gdzie to ma powstać? W Kartuzach? W Pruszczu? ...Tam też będą protestować... No chyba że w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym? To masz na myśli?

        • 6 9

        • (2)

          Obrzeża miasta to są dzielnice południowe, tam powinny powstawać takie rzeczy

          • 4 7

          • Ja mieszkam w dzielnicy,... nie południowej, ale zachodniej (spójrzecie na plan) i także nie życzę sobie zakładów tutaj.

            I co teraz? Kto jest ważniejszy?
            Z drugiej strony muszę pogratulować mieszkańcom Stogów ich opinii o swojej dzielnicy. Nie obrzeża? A co? Centrum kulturalne? Rafineria też jest 10 minut od Głównego Miasta i nikt nie mówi, że to nie obrzeża.

            • 6 8

          • toby ci wialo jak z szadol na cale miasto

            ludzie skad wy sie bierzecie

            • 2 1

        • A patrzyłeś/łaś/łoś na mapę? A odległości zmierzyłoś/łaś/łeś?

          Widzę, że nadal nie przemawia fakt płot w płot z budynkami mieszkalnymi i 100m do bloków. I to, że to duża dzielnica mieszkalna z dobrą komunikacją, lasem, jeziorami, plażą, a miejsce dla przemysłu jest zdecydowanie dalej od tych mieszkań zlokalizowane i JEST, i to całkiem sporo tego terenu i NIE MA tam mieszkaniówki?

          • 7 2

    • taka inwestycja powinna powstać tylko np.w pobliżu PortSerwice. (1)

      trzymać tych niszczycieli środowiska miasta w jednym miejscu,niech się nie rozłażą.

      • 8 3

      • Akurat zakład przerobu szkła to ratunek dla środowiska,a nie "niszczyciel".

        • 5 6

    • Tylko skąd to określenie "przemysłowy fragment"? (1)

      Nie ma w planie zagospodarowania terenu tutaj przemysłu ciężkiego. Mówimy o przemyśle ciężkim, uciążliwym, głośnym i emisyjnym. Mówimy o nowych inwestycjach, nie o czymś co od lat tu jest. Co innego mieć handel i usługi obok mieszkaniówki, a co innego to.
      Stłuczka szklana, odpady, dane podane przez mieszkańców pochodzą z opinii środowiskowej, a tam są podane przez inwestora. nie rozumiem zatem po co teraz w artykule wypowiada się jego przedstawiciel, że "wcale tak nie jest a mniej". No to po co do opinii podali więcej?

      • 6 4

      • Przemysł ciężki?!

        Artykuł jest o przetwórstwie szkła, nie o przemyśle ciężkim.

        • 5 3

    • Stogi to obrzeże Gdańska . Więc tam chcą budować. W czym więc problem?

      • 2 11

  • (1)

    To niech mieszkańcy kupią teren i zrobią sobie park.

    Łatwo napisać o bateriach, wiadomo że ludzie trzymają je w słoikach i wrzucają do zielonych pojemników.

    • 17 21

    • Ok, ale Ty stawiasz

      • 0 3

  • (4)

    Wystarczy popatrzeć na mapę i można zobaczyć, że teren jest przemysłowy i od dawna tak było. Teren jest zapuszczony więc nie wiem o jakim "wpływie negatywnym nie tylko na walory estetyczne..." jest mowa. Wystarczy rzucić słowa związane ze śmieciami (szkło, plastik, przetwórnia) i już ludziom się nie podoba. Jakoś wcześniej wytwórnia betonu nie przeszkadzała?
    Nie widzę też jakiegoś związku w wypowiedzi : "Nie ma miejsca dla składowiska takich odpadów, które będzie generowało hałasy i zanieczyszczenia wpływając na zdrowie i komfort życia mieszkańców. Stogi są piękną dzielnicą z nadmorskim potencjałem, jedną z ostatnich dzielnic, gdzie w sąsiedztwie osiedli mieszkalnych znajdziemy ukojenie w lasach i na plaży, nie zmarnujmy tego". Zacznijmy od tego, że morze jest trochę daleko od miejsca inwestycji, a lasy znajdują się w północno-wschodniej części. Wokół inwestycji sam przemysł i ogrody działkowe i do tej pory jakoś to nie przeszkadzało. Nie przekonują mnie jakoś argumenty Pani przewodniczącej. Taka ciekawostka to Pani przewodnicząca Rady Dzielnicy Stogi Pani Paulina Nowak jest za PiS-em. Wystarczy trochę poszperać i można dowiedzieć się, że brała udział w kampanii Prezydenta Polski, a także uczestniczyła w wyjazdach obecnego premiera, więc chyba chodzi tylko o wybicie się, a nie o problem składowiska...

    • 29 50

    • Nie od dawna! Tam były działki

      W ostatnich czasach pozwolono na jakąś działalność...

      • 6 5

    • Jakoś przeszkadzała

      Skąd wiadomo że Wytwórnia Betonu nie przeszkadzała ? Skąd ta wiedza ?
      Przeszkadzała i to bardzo, poziom hałasu przekraczał normy.
      Jakie znaczenie ma znaczenie za kim Pani Przewodnicząca się politycznie opowiada ?
      Oj, same mądrale - teren przemysłowy i koniec..

      • 8 4

    • A co to ma do rzeczy dla mieszkańców tego miejsca?

      Niezależnie od opcji politycznej - dokładnie to wytwórnia betonu i to była tymczasowa baza pod budowę mostu wantowego. Powstała długo PO budynkach mieszkalnych o których mowa i była niezbędna do budowy mostu. Ot jak widać z zasiedzenia się przedłużyło, ale została w końcu zamknięta z uwagi na protesty właśnie. "Teren jest zapuszczony" to tez ciekawe określenie - a dokładnie w bezpośrednim sąsiedztwie jeszcze nie skończyli budować nowej instalacji odwadniania ulic z mieszkaniówki, dopiero wyremontowali za ciężkie publiczne pieniądze drogi, które NIE SĄ przygotowane do takiego ruchu ciężarowego, a wokół są ogródki działkowe, niektóre lepsze niż niejeden ma wokół domu. Cóż, ale zza fotela łatwo się wypowiedzieć i zwalić wszystko na politykę... przestańcie się przepychać PO-PIS tylko zacznijcie dbać o wyborców.

      • 7 1

    • Ktoś pisze bo lubi

      Mieszka Pan/Pani w tej dzielnicy że tak łatwo komentować kogoś wybory?! Nie rozumiem o co to oburzenie jeśli Radni zgłosili tą inwestycję jako zastrzeżenie to chyba nie jest to bezmyślne działanie. Stogi może to nie centrum Gdańska ale mieszkają tam ludzie i też mają prawo zarządzać swoim dzielnicą tak jak chcą a jeśli chodzi o ten wspaniały argument na temat Pani Przewodniczącej uważam za zbędny, bo jeśli nawet Pani Paulina ma takie nakierunkowana polityczne to musi być hejtowana? Chce dbać o swoją dzielnicę to dobrze została przewodnicząca, napewno nie bez powodu. Widzę, że ból sie załączył najlepiej kogoś hejtowac ten za Konfą, ten za PO, ten za PiS-em. Może lepiej zamiast kogoś oceniać to lepiej porozmawiać twarzą w twarz i się przekonać co Pani Paulina ma do powiedzenia, zamiast być stalkerem i po zdjęciach określić osobę jaka jest. Tyle powiem hipokryzja w narodzie jest, była i będzie. Proszę się postawić czy gdyby Panu/Pani w okolicy postawili inwestycję z jakimś składowiskiem odpadów czy inną inwestycję która włączy sie do zanieczyszczenia Pana/Pani okolicy to zrobiłby coś z Tym, czy zezwalał na zmniejszony komfort życia w miejscu zamieszkania? Nie ma co wtrącać się i narzucać w sytuacji w której sie nie jest i nie rozumie w pełni.

      • 8 0

  • Dawne wysypisko na Stogach - tam może być taki zakład (1)

    A nie w środku miasta między dzielnicami!

    • 20 9

    • A może na jakimś zad*piu a nie w środku dzielnicy, niedaleko od centrum?

      • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane