• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Widok (nie) tylko dla bogatych?

(boj)
23 kwietnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Invest Komfort zmienia właściciela
Powstające przy Basenie Prezydenta w Gdyni wieże Sea Towers będą najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Trójmieście i doskonałym punktem widokowym na Zatokę Gdańską. Powstające przy Basenie Prezydenta w Gdyni wieże Sea Towers będą najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Trójmieście i doskonałym punktem widokowym na Zatokę Gdańską.
O udostępnienie wszystkim chętnym tarasu widokowego na najwyższym piętrze powstających w Gdyni Sea Towers walczy radny Mariusz Bzdęga. Na najbliższej sesji Rady Miasta (w środę) zamierza złożyć w tej sprawie interpelację.

W treści interpelacji skierowanej do prezydenta Gdyni radny PO napisał: "W ostatnich dniach redakcja Echa Miasta informowała o perspektywie zamknięcia dla mieszkańców Gdyni tarasu widokowego w budynku Sea Towers przy ulicy Hryniewieckiego 10. Już we wrześniu 2006 r. doktor Maria Jolanta Sołtysik, podczas spotkania z klubem dyskusyjnym Platformy Obywatelskiej RP w Gdyni, informowała o planach zamknięcia tarasu dla osób nie będących mieszkańcami budynku. Zdaniem inwestora upublicznienie tarasu widokowego dla mieszkańców jest na tym etapie budowy niemożliwe. Tymczasem na łamach prasy Pan Prezydent Marek Stępa wyraził zdziwienie zaistniałą sytuacją i obiecał interwencje w tej sprawie".

Czy taras w Sea Towers powienien być dostępny dla wszystkich chętnych?

Radny chce się również dowiedzieć od kiedy władze Gdyni wiedzą o planach zamknięcia tarasu widokowego dla osób nie będących mieszkańcami budynku? Czy w pozwoleniu na inwestycję zastrzeżono, że taras ma być dostępny dla osób spoza Sea Towers? Jakiego rodzaju kroki prawne planuje podjąć miasto wobec perspektywy zamknięcia dla mieszkańców Gdyni tarasu widokowego Sea Towers?

Drugie pismo Mariusz Bzdęga skierował do prezesa Invest Komfortu Mieczysława Ciomka pytając m.in. czy ze strony dewelopera istnieje wola udostępnienia mieszkańcom Gdyni tarasu widokowego w Sea Towers.

Pomysł - nawet płatnego - udostępnienia tarasu wszystkim chętnym jest chyba słuszny. Przecież wjedżający na taras turyści nie zmniejszą prestiżu apartamentowca, ani nie odbiorą widoku jego mieszkańcom. Warto przypomnieć, że w dyskusji przed budową Sea Towers wspominano, że budynek może stać się atrakcją turystyczną miasta.

Z drugiej strony dziwne, że o problemie mówi się dopiero teraz, kiedy budowa jest już bardzo zaawansowana. Invest Komfort nie trzymał przecież w tajemnicy budowy tarasu widokowego. Na swojej stronie internetowej w opisie tej inwestycji napisano: "Sea Towers stanowią dwie połączone wieże, jedna o wysokości 28, a druga - 36 kondygnacji. Wyższa wieża wraz z masztem antenowym osiągnie wysokość 138 m. Jej najwyższe piętro zajmie taras widokowy dla mieszkańców oraz ich gości".

Przypomnijmy, że Sea Towers budowane jest nieopodal Skweru Kościuszki, tuż przy Basenie Prezydenta. To kompleks apartamentowo-biurowo-usługowy, który będzie doskonale widoczny daleko z morza. Można go będzie dostrzec z niemal każdego punktu Gdyni. Wyższa z wież będzie mierzyć 138 m, co oznacza, że Sea Towers będą dwukrotnie wyższe niż Kamienna Góra. Łatwo sobie wyobrazić jakie widoki można będzie ujrzeć z tej wysokości - po prostu unikalne.
(boj)

Opinie (153) 6 zablokowanych

  • ja z mila checia bym zobaczyla widok z tego tarasu i bardzo bym chciala zeby byl dostepny nawet odplatny a tak wogole to turysci tez pewnie chetnie by zobaczyli widoki bo przecierz nie tylko bedzie morzna podziwiac zatoke ale i cale miasto gdynie

    • 0 0

  • I bardzo dobrze!

    Taras na Sea Towers ie powinien być dostep0ny dla wszystkich. Niech zwali sie taka watacha rozwydrzonych turystow z małymi rozrabiakami i mieszkańcy będą mieli -delikatnie mówiąc- przechlapane. Zero spokoju tylko te wycieczki ciągnące na dach.... Ja mieszkam na 6 pietrze w centrum gdyni. I ladnie widze morze, czy w związku z tym mają przez moją chałupę przetaczać się tłumy turystów? Bez sensu.

    • 0 0

  • Już talibowie zacierają ręce, bo dwie wieże kojarzą im się z WTC

    • 0 0

  • Właśnie że mają a jak ci się nie podoba to się przeprowadzz.

    • 0 0

  • jacek

    morze bys tak zrozumial tych co mieszkaja na parterze oni morze terz chetnie by podziwiali taki widok jak ty masz

    • 0 0

  • WON MI Z BUDYNKU

    Zarób, kup to sobie popatrzysz

    • 0 0

  • Od poczatku wiedzialem,

    ze te trzy miliony mieszkan powstana w szklanych domach .
    Obecnie rysuje sie mozliwosc , gdy taras widokowy Sea Towers w Gdyni udostepnia dla gawiedzi , ze w 8 lat przewinie sie przez niego 3 mln. turystow .
    P.S. Gdy Polska zacznie sie z Ukraina "posuwac " , zniknie problem LPR-u z przyrostem naturalnym .

    • 0 0

  • bez sensu, kupuję mieszkanie za kupę kasy - a wzamian dostaję tłum ludzi, wycieczki na klatce, panie i panowie w windach... przecież to szybko zostałoby zdemolowane nie mówiąc o kradzieżach w apartamentach...

    • 0 0

  • "okruszki z pańskiego stołu"

    Dlaczego okruszki??
    Bo b.władza i osoby, które dla niej pracowały takie okruszki dostawały za donosik, zniszczenie kogoś lub poniżenie, jak nawet rzucenie niedopalonego papierosa, celem poniżenia osoby uzależnionej.
    Marku masz racje, że "nasza władza" obiecała tyle mieszkań, że rozpędem wprowadziła nawet podatek dochodowy przy adaptacji stryszków.
    Istota demokratycznej przestrzeni publicznej jest dla mnie -po tym co wypisujecie, faktem że stajemy się coraz bardziej niezdolni do rozpatrywania problemów, które nękają nasze społeczeństwo, w kategoriach społecznych i politycznych. Kwestie we właściwym sensie społecznym, gospodarcvzym czy polityczne zawsze wiążą się z decyzjami, wymagającymi dokonywania wyboru pomiędzy często sprzecznymi stanowiskami, a właśnie do tego, wskutek obiecanego programu budowlany mieszkań przez rząd, który padł i niekwestionowanej wyzwolonej hegemonii neobolszewizmu tylko majacego kolor szaro-czarny. Wszystko nam sie należy, a deweloper budujący wieże tzw. metodą przemysłową musi na nich zarobić, tymczasem rząd nawet na budownictwo społeczne metodą gospodarczą nakłada wysokie podatki.
    By uniknąć nieporozumień, powinem doprecyzować, że przez liberalizm rozumiem tu dyskurs filozoficzny występujący w wielu odmianach, które łączy nie jakaś wspólna istota, lecz wielość tego, co Wittgenstein nazywa pokrewieństwami. Istnieje oczywiście dużo liberalizmów, niektóre bardziej postępowe niż inne, jednak, poza kilkoma wyjątkami, dominująca tendencja w myśli liberalnej cechuje się podejściem racjonalistycznym i indywidualistycznym, które utrudnia adekwatne zrozumienie pluralistycznej natury rzeczywistości społecznej, z konfliktami, jakie pluralizm za sobą pociąga; konfliktami, dla których nie może istnieć żadne racjonalne rozwiązanie. Wprawdzie wiele wartości i punktów widzenia, i — z powodu naszych empirycznych ograniczeń — nigdy nie będziemy w stanie ich wszystkich przyswoić, lecz razem tworzą one harmonijną i bezkonfliktową całość. W istocie, jedną z głównych zasad takiego liberalizmu jest racjonalistyczne przekonanie o możliwości osiągnięcia powszechnego, opartego na rozumie konsensusu. Nic dziwnego, że antagonizm zawsze stanowi słaby punkt tej odmiany liberalizmu. Liberalizm musi negować antagonizm, gdyż uwydatniając nieunikniony moment decyzji — a mocniej, konieczności decydowania na nierozstrzygalnym gruncie — antagonizm ujawnia granicę każdego racjonalnego konsensusu.

    Ja jako zwolennik racjonalność nie instrumentalnej a racjonalności komunikacyjnej, chciałbym aby te specyficznie położone wieże w tak pięknym obszarze przestrzeni - prestiżu Gdyni zgodnie z moralnościa w sferze społecznej i politycznej były udostępnione mieszkańcom, ale jest to raczej nie możliwe do osiągnięcie, chyba, ze zarządca tej nieruchomości zagospodaruje ostatnie piętro jako b.drogą resteuracje i przez to dojdziemy do racjonalnego moralnego konsensusu na drodze wolnej dyskusji. Dodam tylko, że nawet w komunistycznych Chinach nie ma wstępu przeciętny Chińczyk do np. hotelu który często mieści sie w drapaczu chmur.
    W tym przypadku polityka społeczna rozumiana jest w kategoriach ekonomii, a nie w kategoriach etyki lub moralności.
    Wniosek z tego jest jeden, musimy wybudować więcej wyższych drapaczy chmur w pasie prestiżu.
    Gratulujemy za już i oczekujemy wiecej.

    • 0 0

  • nie wiem jak wygląda budenek, ale wystarczyło zrobić osobną klatkę i windę tylko na taras i po problemie

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane