• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pomoc dla medyków. Jak wygląda teraz?

Joanna Puchala
1 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Medycy każdego dnia dzielnie walczą z pandemią koronawirusa. Nic dziwnego, że wiele osób czuje potrzebę wsparcia i przekazania wyrazów uznania dla ich ciężkiej pracy. Medycy każdego dnia dzielnie walczą z pandemią koronawirusa. Nic dziwnego, że wiele osób czuje potrzebę wsparcia i przekazania wyrazów uznania dla ich ciężkiej pracy.

Na początku pandemii nie brakowało inicjatyw na rzecz ochrony zdrowia oraz akcji wspierających tych, którzy z koronawirusem SARS-CoV-2 walczą najwytrwalej - medyków. Sprawdzamy, jak jest teraz, gdy walka z COVID-19 trwa już ponad rok i wciąż nie ustaje.



Czy włączasz się w zbiórki lub akcje pomocy służbom medycznym?

W obliczu wysokiej zajętości łóżek covidowych lekarze i ratownicy medyczni są w trudnej sytuacji. Poświęcają swój czas, siły i często własne zdrowie, by pomagać chorym.

- Szpitale Pomorskie, szczególnie w pierwszych miesiącach trwania pandemii koronawirusa, otrzymywały mnóstwo pomocy nie tylko w postaci zakupu sprzętu medycznego czy środków ochrony osobistej ze strony różnych podmiotów, ale także ze strony restauratorów, osób prywatnych w postaci posiłków, wody mineralnej czy drobnych słodyczy. Do tej pory spontanicznie zdarzają się przykłady przekazywania darów na oddziały covidowe czy Szpitalne Oddziały Ratunkowe - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy spółki Szpitale Pomorskie.
Dużą pomoc dostawali też medycy i pracownicy spółki Copernicus.

- Przez ostatni rok otrzymaliśmy ogromne wsparcie od instytucji, fundacji, osób prywatnych. Zakupione środki ochrony osobistej, wsparcie przy organizacji punktów drive-thru, kartki z życzeniami czy pyszne ciasta i posiłki - to tylko kilka z wielu form pomocy, które otrzymywaliśmy i otrzymujemy. Szczególnie było to ważne na samym początku pandemii, kiedy brakowało maseczek i innych środków ochrony osobistej. Wsparcie płynęło z każdej strony, za co bardzo dziękujemy. Na szczęście dzisiaj maseczek i kombinezonów nie brakuje - wyjaśnia Katarzyna Brożek, rzecznik prasowy spółki Copernicus.
Pomimo że walka z pandemią trwa już ponad rok, to nadal nie ustaje. Pomimo że walka z pandemią trwa już ponad rok, to nadal nie ustaje.
Mimo to nasi rozmówcy zgodnie przyznają, że każda forma wspólnej solidarności i wsparcia personelu medycznego jest potrzebna, ponieważ walka z pandemią cały czas trwa.

- Zbliża się okres wyższych temperatur, więc z pewnością przyda się woda mineralna, soki czy drobne przekąski w postaci choćby owoców. Mile widziane, ze względu na bardzo częste dezynfekcje i używanie rękawiczek, byłyby również kremy i balsamy do rąk - mówi Małgorzata Pisarewicz.
Czytaj także: Możesz dołożyć się do paczki dla potrzebujących

Pacjenci doceniają



Chociaż skala pomocy jest aktualnie znacznie mniejsza niż kilka miesięcy temu, to nadal nie brakuje osób, które czują potrzebę wsparcia medyków. Szczególnie że niestety coraz więcej osób na własnej skórze przekonuje się, jak ważną i cenną pracę codziennie wykonują medycy i wspierający ich żołnierze.

Takie osoby często czują potrzebę odwdzięczenia się za okazaną pomoc. W takiej sytuacji znalazły się m.in. trzy nasze czytelniczki: Monika Niewolska, Marzena GąsiorowskaGenowefa Kamzelska, które poznały się na oddziale covidowym w Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. W ramach wdzięczności za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiły zorganizować zbiórkę na świąteczne paczki dla medyków.

- Chciałybyśmy zebrać środki finansowe, żeby zostawić upominek świąteczny dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, salowych, żołnierzy wspomagających i izby przyjęć. W trakcie naszej choroby nasze rodziny przynosiły nam paczki pod szpital, które były nam potem dostarczane. Teraz to my chcemy przynieść upominki dla tych, którzy opiekowali się nami i wieloma innymi pacjentami. Chociaż prawdopodobnie nigdy nie odwdzięczymy im się za walkę o nasze życie i zdrowie, to chcemy pokazać, że zarówno my, jak i wszyscy, którym pomogli, są wdzięczni i doceniają ich zasługi - mówi Marzena Gąsiorowska.
Trzy nasze czytelniczki poznały się w Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Kiedy zaczęły wracać do zdrowia, postanowiły odwdzięczyć się medykom za ratowanie życia. Trzy nasze czytelniczki poznały się w Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Kiedy zaczęły wracać do zdrowia, postanowiły odwdzięczyć się medykom za ratowanie życia.

Jak pomagać?



Osoby chcące włączyć się w pomoc szpitalom i ich pracownikom mogą bezpośrednio kontaktować się ze spółkami Copernicus lub Szpitale Pomorskie, w ramach której funkcjonują cztery szpitale: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Inną formą jest skorzystanie z inicjatyw oddolnych, w tym zbiórek na siepomaga.pl lub zrzutka.pl, a także zbiórek organizowanych przez indywidualne osoby z Trójmiasta, które swoje akcje promują za pośrednictwem mediów społecznościowych lub naszego serwisu ogłoszeniowego. Warto podkreślić, że wspierając dowolną akcję nawet małym datkiem, pomagamy.

Miejsca

Opinie (120) 5 zablokowanych

  • Ja też poprosze prezenty.

    Jestem cieciem w galerii i zajmuje sie limitowaniem klientów.
    Dzieki mnie jest w obiekcie zachowana ilosc osob, zapobiegam zarazeniom, jednoczesnie sam sie narażajac na infekcje, bo nieraz dochodzi do przepychanek z klientami bez maseczek.

    I mi nikt nie da prezentu, paczki, ani nawet premii swiatecznej bo agencja w ktorej pracuje to skape chamy ktorzy na pytanie od podwyzke (13,90 netto) odpowiadaja "jesli nie odpowiada ci ta praca, to mamy na twoje miejsce 10 ukraińcow".

    • 11 0

  • Tym nierobom jeszcze pomagać hahahaha to jest dobre dla lansowania się marnych restauratorów

    • 4 1

  • Kilka osób zebrało się, żeby w ten sposób podziękować ludziom, od których doświadczyli dobra, pomocy, fachowości. Chyba niektórym nie mieści się to w głowie. Nie chcesz pomagać medykom- to nie pomagaj. Zrób zakupy starszemu sąsiadowi, śmieci sprzątnij wokół bloku. Świat będzie lepszy.

    • 9 2

  • Taxowkarz (1)

    A kto mi pomoze???ja w przeciwienstwie do kanawalow nie zarabiam od roku nic

    • 2 1

    • To co zrobiłeś z autem?Sprzedałeś?

      • 0 0

  • Kasta lekarzy.

    Wszyscy mówią tylko o lekarzach o tych nierobach dla których liczy się tylko kasa i prywatne gabinety a nikt nie wspomina o pięlęgniarkach i ratownikach medycznych.To pielęgniarki i ratownicy odwalają największą robotę .Pozdrawiam.

    • 3 2

  • Jest to jeden z mitów wykreowanych przez ideologów tzw pandemii.

    • 2 0

  • znam (1)

    lekarzy, którzy w rok spłacili kredyt za mieszkanie, inni moi znajomi lekarze budują dom z a gotówkę. Big Pharma działa

    • 5 0

    • Mogłeś się uczyć.

      Lekarz, ratownik i pielęgniarka zarabia tyle ile w/g umowy kontraktowej sobie wywalczą. Ja mam np. kontrakt opiewający na 75 000 zł miesięcznie. Z tego podatek, ZUS, ubezpieczenie OC. I zostaje tyle,że mogę spokojnie odłożyć sobie na "cięższe czasy". I tak-spłaciłem kredyt mieszkaniowy w rok-ale 3 lata temu-przed pandemią. I tak-mam samochód i mieszkanie na co zapracowałem codzienną pracą od 7:00 do 14:35 i doodatkowo "tydzień w tydzień" trzema dyżurami 14:35-7:00 następnego dnia.

      • 0 4

  • strach

    ja to się teraz bardziej boję lekarza,niż choroby...

    • 2 0

  • za co im dziękować?

    za odcięcie się od pacjentów? za uśmiercanie ludzi bo zostawia się ich bez opieki medycznej? niektórym lekarzom wydaje się że są na wojnie ale chyba takiej gdzie większość żołnierzy zdezrterowała. jesteś chory nie przychodź do lekarza - karma zawsze powraca i do nich też wróci. ludzie umierają nie na kovid ale przez kovid a to jest duża różnica

    • 0 1

  • nie pomagam, bo oni mi pomagają zdalnie jak jestem chory hehe

    dziękuję pięknie za takie traktowanie, za 200-250 PLN Pani doktór b chętnie przyjedzie i covid wtedy nie zaatakuje, natomiast normalnie z różnych firm, w których mialem pakiety i mam nadal, to lekarz nie przyjedzie na wizytę domową i nie można się umówić na wizytę, tylko przez wideło albo telefon, kpina

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty relaksacji dźwiękiem

120 zł
warsztaty, joga

W drodze do zdrowia: Joga na wyspie

1650 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Misy i gongi - sesja relaksacyjna z Jakubem Leonowiczem

70 zł
muzyka poważna, muzyka na żywo, spotkanie

Najczęściej czytane