• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tarasy Bałtyku na Przymorzu. Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa 2021 r.

Ewa Budnik
7 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
  • Tarasy Bałtyku. Najciekawsza Inwestycja Mieszkaniowa Trójmiasta 2021 roku. Od morza oddziela je tylko park Reagana. W tej lokalizacji jest to zatem pierwsza linia zabudowy od strony Zatoki Gdańskiej.
  • Widoki jakie roztaczają się z większości mieszkań w Tarasach Bałtyku są kwintesencją nadmorskiej lokalizacji.
  • Iluminacja tarasu zachęca do spędzania na nim czasu także wieczorami. To strefa dostępna tylko dla mieszkańców.
  • Taras i okna apartamentów położone po jego stronie są nasłonecznione przez cały dzień.
  • Układ balkonów w zaokrąglonej części zabudowy został tak rozwiązany, by użytkownikom zapewnić maksimum prywatności.

Tarasy Bałtyku - apartamentowiec powstały tuż przy parku Reagana na PrzymorzuMapka został uznany przez czytelników Trojmiasto.pl za Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową Trójmiasta 2021 roku. Drugie miejsce zajął drugi etap osiedla Brabank w Śródmieściu Gdańska, a trzecie pierwszy etap osiedla Perspektywa na Siedlcach.



To już jedenasta edycja plebiscytu na Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową Trójmiasta prowadzonego przez portal Trojmiasto.pl. Co roku dla naszych czytelników przygotowujemy przegląd osiedli i budynków oddanych do użytkowania w minionym roku, by mogli wybrać najciekawszą z nich.

Jak co roku nasi czytelnicy nie zawiedli - w czasie całego, trwającego dwa tygodnie, plebiscytu oddali w sumie 14 840 ważnych głosów, w tym 2183 ważne głosy na zwycięskie Tarasy Bałtyku.

Kiedy w sierpniu 2016 roku informowaliśmy, że Allcon zakupił od PZU działkę, na której dzisiaj stoją Tarasy Bałtyku nasi czytelnicy w ankiecie ponad połową głosów wskazali, że powinien w tym miejscu powstać niewysoki budynek mieszkaniowy, z lokalami usługowymi w parterze. Wynik naszego plebiscytu pokazuje, że istniejąca tam dzisiaj zabudowa, choć inna, jest godną odpowiedzią na to oczekiwanie.

Najpierw konkurs architektoniczny



Tuż po zakupie działki przedstawiciele Allcon Osiedla zapowiadali także, że projekt tej inwestycji wyłoniony zostanie w konkursie architektonicznym. Taka procedura jest coraz bardziej popularna wśród deweloperów, który zamierzają zagospodarowywać eksponowane działki w mieście, ale nadal nie jest standardem.

W tym przypadku do konkursu zaproszone zostały trzy trójmiejskie pracownie architektoniczne: BJK Architekci, Maarte oraz KD Kozikowski Design.

- Wyjątkowa lokalizacja inwestycji, blisko Parku Reagana i Zatoki Gdańskiej, wymagała zorganizowania konkursu na koncepcję architektoniczną. Tarasy Bałtyku od początku miały być apartamentowcem klasy premium, a w takim przypadku poszukiwanie optymalnego rozwiązania jest po prostu nieodzowne - tłumaczy Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon Osiedla.
Takie podejście dewelopera było także podyktowane chęcią stworzenia jednej z najważniejszych realizacji w historii firmy.

- Zdecydowanie można powiedzieć, że Tarasy Bałtyku są jednym z kamieni milowych w 30-letniej historii firmy. To pierwszy tej klasy budynek premium, który zrealizowaliśmy - przyznaje Piotr Tarkowski. - Tym bardziej tak nas cieszy, że jest doceniany przez różne gremia. Zdobył już European Property Awards 2019-2020 oraz nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku. Zabudowa będzie także startowała w konkursie Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz walczyła o nagrodę architektoniczną przyznawaną przez Prezydenta Miasta Gdańska.

Nietypowa szklana fasada



Stworzenie niebanalnego projektu możliwe było dzięki optymalnej, konkursowej koncepcji Tomasza JaniszewskiegoMarii Rejniewicz z gdyńskiej pracowni BJK Architekci.

  • Architekci z pracowni BJK długo dopracowywali wygląd elewacji od strony skrzyżowania. Celem było uzyskanie plastyczności wynikającej z połączenia szkła i bieli.
  • Szkło na fasadzie budynku sprawia, że elewacja ma podwyższoną jakość.
  • Oddzielenie tarasu rekreacyjnego od skrzyżowania zabudową to przemyślany zabieg, który ma na celu zapewnienie w tej strefie spokoju i ciszy.
  • To właśnie z tarasu wchodzi się do strefy rekreacyjnej z salą klubową, fitnessem i saunami. Powstały one w osobnym budynku nad częścią usługową.
  • Schodkowy układ największych tarasów zlokalizowanych od południowej strony to charakterystyczny element zabudowy, który wyróżnia ją na tle okolicznej zabudowy.
  • W drodze do domu, z okna panoramicznej windy policzyć można statki na Zatoce Gdańskiej.
To już czwarty projekt tej gdyńskiej pracowni, który w naszym plebiscycie zdobył tytuł Najciekawszej Inwestycji Mieszkaniowej Trójmiasta! Wcześniej czytelnicy docenili Silver House w Gdyni (2015), Apartamenty Jaśkowa Dolina (2013) oraz pierwszy etap kompleksu Alvarium w Gdyni (2020).

- Ta lokalizacja wymagała poszukiwania rozwiązania, które pozwoliłoby jak największej liczbie lokali zapewnić widok na morze i park, a jednocześnie zapewnić im jak najwięcej południowego światła - tłumaczy Tomasz Janiszewski, szef pracowni BJK. - Najdłużej dopracowywaliśmy jednak narożnik budynku od strony skrzyżowania. Chcieliśmy uzyskać plastyczność jaką daje połączenie tafli szkła i bieli.
Długa i wysoka ściana nie miała być po prostu pełna szeregów okien. Żmudna praca polegająca na wyważeniu proporcji fasady szklanej do tynku zaowocowała stworzeniem przeszklonej elewacji, za którą w jednych miejscach kryją się okna apartamentów, w innych ściana. Okna mają oczywiście podwyższoną akustyczność. Całość podzielona została białymi, tynkowanymi pasami, co sprawia, że proporcje budynku są bardziej przyjazne dla osób, które oglądają go z pozycji pieszego czy kierowcy.

Szklana fasada pozwoliła także stworzyć rzadkie w budynkach mieszkaniowych w Trójmieście panoramiczne windy, z których w drodze do domu można zerknąć na park i zatokę.

- Oczywiste też było, że trzeba rozdzielić strefę prywatną - wypoczynkowo-rekreacyjną od części publicznej, czyli skrzyżowania. Dlatego zaciszny, zielony taras powstały na dachu parkingu, czyli na wysokości pierwszego piętra, oddzielony jest od skrzyżowania zabudową - tłumaczy architekt.
Mieszkańcy w drodze między budynkiem głównym - mieszkaniowym a rekreacyjnym mają szansę zaczerpnąć świeżego powietrza na eleganckim, zielonym i możliwie zacisznym tarasie. Nie trzeba wychodzić z budynku - do parku, aby spędzić kilka chwil na słońcu, w otoczeniu zieleni. Projekt zieleni powstał w pracowni Blue Grass.

Charakterystyczne dla budynku są jednak przede wszystkim tarasy powstałe od strony południowej. Największe z nich mają blisko 80 m kw. Są nasłonecznione, a ze względu na duże odległości od innej zabudowy pozwalają się także cieszyć poczuciem przestrzeni. I, chociaż nie to było dla architektów najważniejsze, ten układ tarasów przywodzi na myśl wielkie statki pasażerskie, co projekt jeszcze bardziej wpisuje w nadmorską lokalizację.

- Kiedy składaliśmy konkursowy projekt był on nawet zatytułowany Pomerania - tak jak prom - wspomina Tomasz Janiszewski.

Kultura architektury mieszkaniowej



Przyglądając się budynkowi zdecydowanie warto zwrócić uwagę na szereg detali, które świadczą o tym, że projekt został przemyślany w każdym szczególe.

Drewnopodobnymi elementami wykończone są na przykład sufity balkonów. To rozwiązanie zdecydowanie jest zbyt rzadko stosowane, chociaż sprawia, że wykończenie elewacji jest wtedy rzeczywiście kompletne. Osoba, która ogląda budynek z dołu widzi także sufity balkonów. Sposób ich wykończenia wpływa na odbiór całej zabudowy.

- Najważniejszym czynnikiem, który podnosi klasę tego budynku jest jego lokalizacja, którą można docenić z okien i tarasów apartamentów. Widok roztaczający się na zatokę i park to wymarzony przez wiele osób tzw. one milion dollar view. Oczywiście pełne przestrzeni widoki w kierunku wzgórz morenowych również są unikatowe - zwraca uwagę Piotr Tarkowski.
W ramach prowadzonej inwestycji deweloper zagospodarował także zielenią miejskie działki, które znajdują się pomiędzy budynkiem a skrzyżowaniem. Powstał w ten sposób skwer z ławkami i zielenią.

Wygoda mieszkańców na pierwszym miejscu



- Uznaliśmy, że apartamenty, które powstaną w takiej lokalizacji i zabudowie muszą być wygodne i przestronne. Dlatego tak wiele z nich ma ponad 130 m kw., a największy - nawet 165 m kw. Pozwala to na optymalne strefowanie wnętrz i podział przestrzeni na część dzienną i prywatną - mówi Piotr Tarkowski.
  • Dwukondygnacyjny hol wejściowy ma 6,5 metra wysokości. Wrażenie robią tu między innymi kręcone schody prowadzące na antresolę.
  • Hol wejściowy robi wrażenie swoją przestrzenią.
  • Lada portiera wykończona została pięknym, przykuwającym uwagę marmurem green forest.
  • Sala klubowa znajduje się w wydzielonym budynku. Można tu zorganizować niewielkie spotkanie towarzyskie poza swoim domem lub integrację sąsiedzką.
  • Stół do bilarda zachęca do sąsiedzkich rozgrywek.
  • Strefa fitness ma okna. Dzięki temu w czasie ćwiczeń patrzeć można na zieleń, a nie w ścianę zamkniętego pomieszczenia.
  • Strefa rekreacyjna sprzyja wypoczynkowi pomiędzy kolejnymi sesjami w saunie.
O ponadstandardowej jakości świadczy w tym przypadku także nacisk jaki położono na ukształtowanie i wykończenie części wspólnych. Wrażenie robi dwukondygnacyjny hol wejściowy z ladą portiera wykończoną przyciągającym uwagę marmurem green forest. Dalej przechodzi się do kręconych schodów prowadzących na antresolę, gdzie stworzono miejsce do krótkich spotkań. Do tej części można wejść z ulicy, by ocenić efekty pracy Magdaleny Szkarłat i zespołu architektów wnętrz z sopockiej pracowni Kolor Plus.

- Zabudowa w standardzie premium współcześnie powstaje zawsze z takimi udogodnieniami jak zielona strefa rekreacji, fitness, sauna, pomieszczenia do sąsiedzkiej integracji. To tzw "must have" dla nieruchomości w tym segmencie. Udogodnienia dostępne w Tarasach Bałtyku w połączeniu z wysoką jakością wykończenia budują prestiż tej inwestycji, a właścicielom apartamentów dają poczucie dumy - opowiada Piotr Tarkowski. - Dodatkowo, zamówiliśmy 72 autorskie grafiki, inspirowane charakterem wnętrz.
Za jakością wykończenia idzie także nowoczesna technologia, której w budynku nie brakuje. Z jednej strony o oszczędności i ekologię dbają zasilające w energię części wspólne panele fotowoltaiczne, windy z odzyskiem energii czy strefowe oświetlenie LED. Z drugiej mieszkańcy mogą korzystać z systemu inteligentnego zarządzania mediami i bezpieczeństwem w swoich apartamentach czy na przykład odebrać wideodomofon z dowolnego miejsca na świecie.

- Komfort życia w Tarasach Bałtyku podnosi nawet takie rozwiązanie jak rowerownia. Przewidziana została w poziomie ulicy, korzystanie z niej jest wygodne, z rowerem w ogóle nie trzeba wchodzić do budynku - zwraca uwagę Tomasz Janiszewski. - Warto też zwrócić uwagę na umiejscowienie lokali usługowych - znajdują się one na parterze, ale ich zaplecze mieści się w hali garażowej poziomu 0. Dzięki temu osoby korzystające z tarasu na poziomie +1 mogą cieszyć się estetyczną przestrzenią i nie muszą znosić ewentualnych hałasów wydobywających się z restauracji.
Sprzedaż apartamentów w Tarasach Bałtyku została zakończona. Nabywcę znalazł także największy penthouse o powierzchni 165 m kw., który wyceniany był na ponad 4,2 mln zł.

Budowę Tarasów Bałtyku odwiedziliśmy w lutym 2021 roku.

Miejsca

Opinie (226) ponad 10 zablokowanych

  • Opinia wyróżniona

    Fajnie, głosowałam (6)

    lubie ten budynek, przejeżdzam tam codziennie, lubie te schodki. Mówią, że to wygląda jak seryjny hotel gdzieś znad morza śródziemnego, ale my jesteśmy w Gdańsku nad Morzem Bałtyckim i tutaj to jest coś unikatowego.

    • 71 63

    • (4)

      wygrał wygiety falowiec - super !!! ile kartonu i gipsu poszło na to coś ?

      • 11 17

      • (1)

        Xd pokaż droższy i lepiej wykończony materiałowo budynek Janusz. Wiadomo jeździsz startym autem bo nowe się psują, mieszkasz w wielkiej płycie bo coś tam coś tam

        • 6 9

        • oj sługa dewelopera będzie guano zachwalał , jeżdze autem w którym sam wymieniam co się da bo umiem i nie musze płacić za wymianę żarówki 200 zł , auto działa niezawodnie i jeszce podziała bo to stara szkoła a nie ladne guano co sie ma zepsuć , wielka płyta , przynajmniej ścian z kartonu nie mam bo to objaw bieda budowania , plastiikowe rurki ? wszystko na prąd ? poc o mi to ? lane stropy niosące hałas po całej kondyugnacji ?? nie dziękuję , brak wygłuszenia bym słyszał bąki sąsiada ? widok okno w okno z sąsiadem ? i cena płacisz jak za ferrrari a dostajesz dacie - no ale co komu pasuje

          • 1 1

      • Mniej niż na twoją patoruderę na Szadułkach. Przepraszam- na Jasieniu... (1)

        • 1 1

        • miszkasz w kartonie oblepionym gipsem !!! pewnie kuchnio jadalnio salono łazienka zwana apartamentem ? ... wiesz , mam jadalnie wielkości twojego mieszkania gamoniu

          • 1 1

    • Niema to jak dusic sie spalinami z kazdej strony najbardziej zakorkowana ulica ale to juz widac wycieli celowo

      na zdjeciach by niebyło widac

      • 10 5

  • KOREK jeden wielki permanentny KOREK (2)

    Obok budują kolejne wielkie budynki, jeszcze zanim powstał ten, korkowało tam się w szczycie, teraz cały dzień jest tam tłoczono, po godzinie 15 jest tragedia, a co dopiero jak oddadzą kolejne budynki. Masakra!!!

    • 26 7

    • (1)

      Mieszkasz w samochodzie czy budynku mieszkalnym?

      • 2 5

      • Fifty fifty

        • 3 3

  • Dziękuje allcon

    Moje głosowanie na inwestycję, w której mieszkam nie poszło na marne! wielkie dzięki allcon! :)

    • 11 4

  • Spoko zdjęcia z folderu reklamowego, prawie nie widać, że to taki współczesny falowiec.

    • 8 7

  • Moje ulubione sanatorim Kolobrzeskie

    • 6 2

  • Liczyłem że wygra inne osiedle

    ale i tak gratulacje

    • 4 3

  • polecam - super hałas (12)

    polecam szczególnie mieszkania na parterze od strony ulicy.
    sama przyjemność usiąść na balkonie i podziwiać korki i wdychać smród spalin i koić się ogólnym hałasem:)
    Gratuluję!

    Najgorsze, ze mnóstwo jest takich inwestycji w Gdańsku, a gdzie parki i drogi. Jeszcze chwila i Gdańsk to będzie jeden wielki beton:( Dramat!

    • 73 11

    • Nie strasz nie strasz

      cytując prezydenta Dudę 

      • 3 13

    • Ciekawi mnie gdzie Pan/Pani mieszka? (3)

      Czasami tak ludzie piszą a sami zapominają że jak otworzą własną klatkę schodową to mają przed nią ulice. Raczej w Gdańsku ciężko mieszkać 1km od ulicy. Wszędzie są samochody, transport publiczny itd itd. Mogę się zgodzić że np. taki środek osiedla garnizon to mniejszy ruch - ale samochód jadący 40km/h po kostce też do najcichszych nie należy. A ruch jednak tam spory. Patrząc dalej: Oliwa, Wrzeszcza? Wszystko to jest poprzeplatane budynkami przy ulicy, przy tramwajach, autobusach itp itd. I co? I jakoś ludzie jednak mieszkają i żyją :) A hałas miasta jest niejako wliczony w przestrzeń życia bo po prostu mieszkasz w mieście a nie na wsi.

      • 8 7

      • Wiesz, że są różne ulice i ruchliwa Grunwaldzka do nie to samo co pustawa Hynka... (1)

        • 7 0

        • Pustawa Hynka? Chyba w niedzielę o 4 rano.

          • 3 0

      • Meduzo to nie jest centrum miasta hałas głupia wkalkulowany to jest tylko w centrum

        • 1 1

    • Czyli budynki kilka metrów nie mają spalin/hałasu?

      • 2 6

    • Chyba pomyliłeś inwestycje (1)

      Tam nie ma mieszkań na parterze od ulicy...

      • 1 6

      • Tam nie ma parteru. Zaczyna się drugim piętrem.

        • 1 3

    • Tam nie ma mieszkań od ulicy na parterze

      coś Ci się chyba pomyliło

      • 1 2

    • Ten blok to dla ekshibicjonistów jest ;-) (2)

      Ludziska zaglądają sobie w mieszkania stojąc na balkonie...

      Mieszkania powinny być wygodne - nie powinno być tak, że patrzysz sąsiadowi w okno, przy ruchliwej ulicy nie powinno się budować niczego poza biurami.
      A tak wogóle, to te tarasy to śmiechu warte - imprezujesz na tarasie a tu jakiś buc z piętra wyżej wywali butelkę. Przecież te mieszkania to na najem krótkoterminowy, będzie mnóstwo imprezującego pijanego bydła na tych tarasach.

      • 8 1

      • Jak zaglądasz sobie w balkony (1)

        Gdy bryła ma kształt schodków? XD wisisz na barierce żeby podglądać sąsiada z dołu?

        • 0 2

        • własnie dlatego dzbanie widzisz wszystkich nizej .Gdybys miał rozum to bys sobie przypomniał jak jest w kinie

          • 2 1

  • (4)

    niby sprzedaż zakończona, a budynek wieje pustkami...

    • 10 3

    • Bo to ich second home (2)

      dużo traktuje te mieszkania jako swój second home. W weekendy dużo przyjeżdża

      • 7 3

      • Mozepo popolsku (1)

        Drugie mieszkanie lub mieszkanie zastępcze, wakacyjny apartament.

        Poza korpo ludzie posługują się normalnym językiem a nie bełkotem.

        • 1 1

        • Korpo? A nie "duże przedsiębiorstwo"? A fe!

          • 1 0

    • Przecież co chwile pojawia się reklama z oferta tej inwestycji

      • 2 2

  • blablabla

    kolejny blok z dobówkami. tyle w nim miastotwórczości, ile warszawiaków, co wpadną się nawalić nad morzem.

    • 9 6

  • Brzydka bryła.. (2)

    Ale to moje zdanie

    • 9 8

    • Budowla jakaś taka udziwniona,wolę mój falowiec w NP,ale też wolałbym kolorek biały.Czyli cały na biało.Byłby piękny,mógłby też startować w konkursie.....

      • 4 3

    • Bryła ładna. Brzydka architektura.

      • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23350 zł/m2
Gdynia Orłowo
23300 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
20950 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20850 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17000 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane