• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdański bank rośnie w siłę

js, PAP
4 sierpnia 2007 (artykuł sprzed 17 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Chińczycy chcą kupić resztę BPH

Za 625,5 miliona euro amerykański GE Money, część koncernu General Electric, kupił od włoskiego UniCredit Italiano tzw. mini-BPH. Oznacza to, że posiadający swoją polską centralę w Gdańsku GE Money Bank awansuje na piątą pozycję w Polsce wśród największych banków w Polsce.



Tak zwany mini-BPH (lub też Nowy BPH) to licząca 200 oddziałów pozostałość po Banku Przemysłowo-Handlowym, który znajduje się obecnie w trakcie fuzji z Pekao SA. W ubiegłym roku Ministerstwo Skarbu Państwa i włoski inwestor podpisały porozumienie w sprawie połączenia banków BPH i Pekao SA.

Ustalono, że bank BPH zostanie podzielony. Bank Pekao miał przejąć wszystkie firmy, które były obsługiwane przez centralę BPH, specjalne centra korporacyjne i część samej centrali tego banku. W sumie, miało do niego trafić 280 oddziałów banku BPH.

Dwieście placówek banku BPH zostało z kolei wystawione na sprzedaż. Do walki o łakomy kąsek, oprócz Amerykanów stanęły jeszcze Credit Mutuel, Raiffeisen, Santander, BNP Paribas i wg. nieoficjalnych informacji PZU. Ostatecznie GE Money nabył 66 proc. akcji Nowego BPH.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od kilku warunków, w tym uzyskania akceptacji instytucji nadzorczych (Komisja Nadzoru Bankowego) i antymonopolowych.

- Bardzo się cieszę, że w wyniku tej trudnej pracy potrafiliśmy dojść do tego etapu. Ta informacja, którą otrzymaliśmy dzisiaj, jest kluczowa dla KNB - powiedział prezes BPH Józef Wancer.

Jak zapowiadają przedstawiciele Unicredit całkowite prawne połączenie i jednoczesny podział BPH zakończy jednak się do końca tego roku.

Wraz z nowym zakupem GE Money Bank uzyska dostęp do pełnej infrastruktury bankowości uniwersalnej Nowego BPH z ok. 200 oddziałami. Po sfinalizowaniu tej transakcji GE Money Bank i Nowy BPH będą łącznie dysponowały ok. 330 placówkami na koniec roku 2007.

- Cieszymy się z osiągnięcia porozumienia w sprawie zakupu Nowego BPH. Inwestycja ta jest dla nas świetną możliwością ekspansji na polskim rynku, zwiększenia skali działalności i szybszej transformacji w kierunku bankowości uniwersalnej - powiedział William H. Cary, prezes zarządu GE Money EMEA (regionu Europa, Bliski Wschód, Afryka).

GE Money Bank działa w Polsce od stycznia 2005 roku. Powstał w wyniku połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego. Bank oferuje m.in. kredyty hipoteczne na cele mieszkaniowe i konsumpcyjne, kredyty na zakup towarów i usług w systemie sprzedaży ratalnej, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, program finansowania sprzedaży samochodów używanych (GEpard), karty kredytowe i jednostki funduszy inwestycyjnych. Centrala Banku znajduje się w Gdańsku, a jego produkty oferowane są zarówno w sieci placówek, jak i u współpracujących z bankiem pośredników kredytowych, dealerów, deweloperów i w sieciach sprzedaży detalicznej.
js, PAP

Opinie (338) ponad 20 zablokowanych

  • to lepiej już nic nie mów, zamiast bzdesty opowiadać !!!

    • 0 0

  • te niesluszne oceny to przegiecie...

    Przykre jest to, ze wypowiadają sie ludzie, którzy niewiele wiedza o GE. Pracuje tam od 2 lat. Czasami sa lepsze i gorsze dni...ale w odniesieniu do mojego poprzedniego pracodawcy stwierdzam, ze GE zapewnia DOBRE WARUNKI PRACY. osobom zainteresowanym praca w GE - POLECAM!!! Jesli chodzi o niezadowolonych klientów - napiszcie do nas o swoich problemach - GE naprawdę zależy na Klientach!

    • 0 0

  • tralala

    mnustwo pozytywnych postow usunieto :)

    • 0 0

  • kierownictwo w Windykacji

    Rekordzistą w swoim powołaniu i kompetencji jest chyba J. W dziale, w którym znalazł się na pół roku, nie zdążył się zorientować co się tam robi i co w ogóle chodzi. Jedynym chyba jego osiągnięciem było zwolnienie dobrego pracownika z powodów osobistych. Kierownictwo z łatwością może pozbyć się kogoś kto mu nie pasuje, ma bowiem od tego swoich przydupasów - specjalistów kierujących i tych, którym do tego blisko (czyt. koleżanki z papierosa), gotowych na wiele...

    • 0 0

  • Pracuje w GE trzy lata początkowo była tragedia. Zarabiałam grosze na pół etatu a na awans czekałam baaaaardzo długo. Teraz jestem specjalistom na pełen etat. Po poprzednim forum gdzie mój dział był kilkakrotnie wymieniany z nazwy wprowadzono parę zmian. To nie jest bajka nikt mi nie płaci za siedzenie na stołku. Ale z drugiej strony jako osoba ze średnim wykształceniem szukałam innej pracy. I w większości wypadków proponowane warunki były znacznie gorsze od GE. Nie oszukujcie się to że kolega zarabia gdzie indziej 4000 nie znaczy że ty też będziesz. Do każdej pracy trzeba mieć podejście. A jeżeli nie masz wyższego wykształcenia i nie znasz języka to o coś lepszego jest ciężko. Sposób premiowania rzeczywiście wymaga zmiany. Jeżeli ktoś pracuje w nadgodzinach bo musi (szef każe/prosi) to nic dziwnego że zdarza mu się popełnić błąd. może warto pomyśleć o bardziej ludzkim podejściu zanim zamienimy się w roboty. pozdrawiam

    • 0 0

  • do telemelek

    jestes "specjalistom"... nic dziwnego, że kierownicy czasem mają nas za stado baranów, skoro i analfabeci się wśród nas znajdują.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane