• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wygrał z nowotworem, teraz pomaga innym

Elżbieta Michalak
27 czerwca 2013 (artykuł sprzed 11 lat) 

Pan Piotr, 21-letni gdańszczanin oraz student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, walkę z nowotworem mózgu wygrał dwa razy. Po długim, pomyślnie zakończonym leczeniu, założył fundację wspierającą chore onkologicznie dzieci. Zakupił też sprzęt pomagający w leczeniu, który przekazał Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu w Gdańsku.



Czy znasz kogoś, kto wygrał walkę z rakiem?

Ma dopiero 21 lat, a bagaż doświadczeń większy niż niejeden dorosły i doświadczony życiem człowiek. Pan Piotr wygrał walkę z chorobą nowotworową mózgu, która pierwszy raz zaatakowała go w wieku 6 lat, a ponownie ujawniła się, gdy miał 15 lat. Chemioterapię i radioterapię, zakończone pomyślnie, przeszedł w Klinice Pediatrii Hematologii Onkologii i Endokrynologii UCK Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Choć chorobę pokonał kilka lat temu, jako były pacjent onkologiczny dobrze pamięta, jak ważne w walce z rakiem jest wsparcie, wszelka pomoc i życzliwość innych.

- Kiedy w 2006 roku nastąpił nawrót choroby i odrost guza, wiedziałem, że znów czeka mnie koszmar. Nie zamierzałem się jednak poddać - opowiada Piotr. - Jestem pewien, że moje leczenie zakończyło się pomyślnie nie tylko dzięki mojemu pozytywnemu nastawieniu, ale także dzięki ludziom, którzy mnie otaczali, dzięki zaangażowaniu lekarzy, wsparciu rodziny i przyjaciół. Będę im za to dziękował do końca swojego życia - dodaje.

Obecnie Piotr jest studentem trzeciego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego i założycielem Fundacji "Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową", która wspiera Klinikę Onkologii i Endokrynologii UCK.

W wyniku podejmowanej przez organizację działalności udało mu się kupić dwa pulsoksymetry, urządzenia monitorujące najważniejsze funkcje życiowe, które oceniają, czy układ krążenia jest wydajny i czy działa sprawnie, nie zagrażając życiu pacjenta. Oba zostały przekazane UCK.

- Cieszymy się z aparatury, bardzo przyda się nam do monitorowania stanu zdrowia pacjentów - mówi Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor UCK. - Monitoring jest potrzebny na różnych etapach leczenia, szczególnie w klinice onkologii i endokrynologii, gdzie przebywają pacjenci onkologiczni, których stan zdrowia jest często ciężki - dodaje.

Historia Piotra pokazuje, jak ważna jest wola życia, pozytywne nastawienie do walki z chorobą, wiedza lekarzy i pomoc bliskich osób. Teraz chce się on podzielić swoim doświadczeniem z innymi chorymi pacjentami oddziałów onkologicznych.

- Nie wyobrażam sobie nie wspierać chorych onkologicznie. Czuję potrzebę pomagania w ratowaniu życia pacjentów, gdyż sam byłem kiedyś jednym z nich - przyznaje Piotr. - Mi udało się pokonać nowotwór i zamierzam zrobić wszystko, aby inni również powrócili do zdrowia, ponadto chciałbym odwdzięczyć się lekarzom, którzy uratowali moje zdrowie i życie.
Elżbieta Michalak

Miejsca

Opinie (50)

  • Brawo !

    Super, że są na tym świecie jeszcze tacy ludzie ! Piotr jesteś najlepszy!!

    • 0 0

  • Cała onkologia to mafia

    Oncology is a MAFIA. Proof?
    First proof:
    In Polish:
    Lekarz i biochemik dr Stanisław Burzyński, wygrał największą batalię prawną przeciwko federalnemu Urzędowi Żywności i Leków (FDA) w historii Stanów Zjednoczonych.
    Dr Stanisław Burzyński to Polak, który w latach 70-tych ogłosił, że wynalazł lek na raka. Mówi jednak, że za odkrycie musiał stoczyć heroiczną walkę z amerykańskim systemem zajmującym się rejestracją leków groziło mu 300 lat więzienia. Wielu sceptycznie podchodzi do jego metod leczenia.
    Oncology is a MAFIA. Proof?
    Second proof:

    Oncology is a MAFIA. Proof?
    Third proof:

    • 0 0

  • Moj maz wlasnie umiera na raka.....l to wlasnie w demokratycznym PANSTWIE.l nie wierze w cud medycyny I to co piszecie..

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane