• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przejście przy Bramie Wyżynnej za 1,5 roku

Szymon Zięba
1 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zatoka autobusowa przy Bramie Wyżynnej do remontu
Przejście dla pieszych powstanie na wysokości Bramy Wyżynnej i budynku LOT-u. Przejście dla pieszych powstanie na wysokości Bramy Wyżynnej i budynku LOT-u.

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę przejścia naziemnego dla pieszych na wysokości Bramy WyżynnejMapka. W ramach inwestycji powstać ma również przejazd rowerowy przez ul. Wały JagiellońskieMapka. Na inwestycji zyskają zwłaszcza piesi, którzy będą mieli łatwiejszy dostęp do przystanków tramwajowych bez konieczności schodzenia pod ziemię. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą latem tego roku i skończą się wczesną wiosną 2022 r.



Przejścia dla pieszych powinny być:

Nowe przejście sterowane będzie sygnalizacją świetną. Aby ułatwić dostęp do przejścia, przebudowane zostaną także przystanki tramwajowe, kosztem zwężenia jezdni w bezpośrednim ich sąsiedztwie. Wykonane zostaną również chodniki w okolicy przejścia, a także przebudowana będzie zatoka autobusowa od strony Forum Gdańsk.

- Przejście naziemne nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta przywrócenia Śródmieścia pieszym. Dotychczas powstało już m.in. skrzyżowanie na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ul. Łąkowej i kolejne na ul. Chmielnej - tłumaczy Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zyskają piesi, ale też kierowcy



To jednak nie wszystko. W ramach przebudowy planowana jest także modernizacja nawierzchni jezdni w ul. Wały Jagiellońskie (jezdnia w kierunku Warszawy) na odcinku od ul. Okopowej, stanowiącej kontynuację zakresu prac realizowanych w ramach budowy wiaduktu Biskupia Górka, do okolic skrzyżowania z ul. Hucisko.

- Natomiast na jezdni w kierunku Gdyni przebudowany zostanie umożliwiający "zawrotkę" pas do skrętu w lewo znajdujący się na wysokości gmachu Narodowego Banku Polskiego. Decyzja o tym, czy oprócz budowy przejścia dla pieszych wyremontowany zostanie także fragment Wałów Jagiellońskich, jest uzależniona od wysokości złożonych ofert - zastrzega Aneta Niezgoda.
Jeśli procedury przebiegać będą zgodnie z zakładanym harmonogramem, prace ruszą w II kwartale tego roku i potrwają 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Opinie (410) 8 zablokowanych

  • Chciałbym zobaczyć miny wszystkich pieszych

    Po wyprowadzce wszystkich kierowców z miasta wraz z podatkami które łożą na infrastrukturę i nie tylko. Kierowca zrozumie kierowcę i pieszego bo sam nim jest na co dzień. Ale pieszy kierowcy nie zrozumie i to jest chore jak można być takim ignorantem.

    • 3 1

  • po co

    Tak jak masa innych ludzi uważam że jest to jeden z głupszych pomysłów na które mogli wpaść urzędnicy. Korki są i bez tego przejścia dorzucając kolejne światła będzie tylko gorzej. Przejście obok jest podziemne i bezpieczne, można by tylko dorobić windy dla niepełnosprawnych. Od kiedy przejście naziemne przez 3 pasmową ulice jest bezpieczniejsze niż podziemne, ten argument jest tak z dvpy że szkoda gadać. W jaki sposób ma to przejście "przywrócić śródmieście pieszym" to nie wiem a bezpiecznie i bez czekania na światła można przejść pod ziemią. 6mln zł w błoto utrudniając jednocześnie życie codzienne mieszkańców. Brawo dla tego kto to wymyślił i to klepnął powinien zostać zwolniony.

    • 0 0

  • Porażka!

    Przejście przez główną drogę przez miasto + tuż obok podziemny bezpieczny tunel? Czy ktoś kto to wymyslił używa mózgu? Już teraz nie da się normalnie jeździć po Gdańsku, ale trzeba jeszcze bardziej uprzykrzyć życie ludziom! Nie do wiary! Każdy funkcjonuje w ruchu pieszych, osobiście nigdy nie odczułam problemów w tym zakresie, za to stojąc w korkach stworzonych przez błędy radnych odechciewa się żyć w tym mieście...

    • 0 0

  • Przejscie

    W tym miejsce stał pomnik Wilhelma po nim zostały tylko 14 metrowe fundamenty w tym miejscu przed pomnikiem była fosa a za nią wały obronne prace są przesunięte przez badania archelogiczne tam tylko można badać te wyżej wymienione pozostałości, w tym miejscu nigdy nie było żadnych mieszkalnych zabudowań.

    • 0 0

  • Przejscie

    To przejście na domiar jest bez sensu było podziemne niech jest i jak komuś nie wystarcza niech wybudują kładkę tak się robi na całym świecie,przejścia dla pieszych naziemne się likwiduje dla usprawnienia a jak chcecie sobie poszukać fundamentów pomnika Wilhelma to nie ma problemu tylko wystarczy o tym powiedzieć

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane