• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Barometr Cen Nieruchomości. Najdroższe dzielnice w Trójmieście

JPU
11 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (365)
Mieszkania w Dolnym Sopocie od lat należą do najdroższych w Trójmieście, a nawet w Polsce. Mieszkania w Dolnym Sopocie od lat należą do najdroższych w Trójmieście, a nawet w Polsce.

Jak wynika z analizy wskazań Barometru Cen Nieruchomości i ofert zamieszczonych w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl, najdroższe mieszkania w Trójmieście znajdują się w Śródmieściu Gdańska, Jelitkowie, w Orłowie, Śródmieściu Gdyni i Sopocie. Ceny urządzonych mieszkań w tych dzielnicach sięgają ponad 50 tys. zł za m kw.



Czy zdecydowałbyś się drogie mieszkanie w pasie nadmorskim Trójmiasta?

Osoby, które decydują się na zakup najdroższych mieszkań w Trójmieście pod uwagę biorą przede wszystkim lokalizację, prestiż dzielnicy i inwestycji oraz standard wykończenia lokalu.

- Na cenę nieruchomości ma wpływ przede wszystkim lokalizacja i to ona wyznacza poziom cen za m kw. Oczywiście ważne są również inne składowe, takie jak: wysokość zabudowy - ta kameralna jest bardziej ceniona, standard wykończenia mieszkania i części wspólnych budynku, a także widok. W tym przypadku im wyższe piętro, tym wyższa cena za metr kwadratowy - wyjaśnia Sylwia Wróblewska z Dom Hunter.
Barometr Cen Nieruchomości. Najtańsze dzielnice w Trójmieście Barometr Cen Nieruchomości. Najtańsze dzielnice w Trójmieście

Najwyższe ceny mieszkań w Trójmieście dotyczą dzielnic położonych w pobliżu Zatoki Gdańskiej, plaż, deptaków i innych terenów spacerowych oraz w miejscach dobrze skomunikowanych, skąd w kilka minut można dotrzeć do stacji SKM. Zdecydowanie potwierdzają to stawki w ogłoszeniach znajdujących się w naszym Serwisie Ogłoszeniowym.



Gdańsk: Śródmieście i Jelitkowo



W Gdańsku najwięcej trzeba zapłacić za mieszkanie w Śródmieściu oraz w Jelitkowie.

Za najdroższy apartament w naszym Serwisie Ogłoszeniowym, który znajduje się w inwestycji Deo Plaza trzeba zapłacić 48,8 tys. złotych za m kw. Na drugim miejscu pod względem ceny plasuje się mieszkanie w tej samej inwestycji, które kosztuje prawie 46,5 tys. złotych za m kw. Podium zamyka apartament na osiedlu Botanica Jelitkowo dewelopera Invest Komfort, za który trzeba zapłacić nieco ponad 46,2 tys. zł za m kw.

- Oprócz Jelitkowa i Śródmieścia w Gdańsku do najdroższych dzielnic zaliczamy także Przymorze, Wyspę Sobieszewską oraz Oliwę i Brzeźno. W dużym uproszczeniu głównym czynnikiem, który ma wpływ na wysoką cenę mieszkań w tych dzielnicach jest odległość do morza - mówi Krystian Pankiewicz, właściciel i specjalista ds. nieruchomości w Income House&Apartment. - Dzielnice położone bliżej linii brzegowej charakteryzują się po prostu wyższymi cenami nieruchomości niż dzielnice usytuowane na górnym tarasie Gdańska
Duży wpływ na cenę mieszkań w tych lokalizacjach mają także takie czynniki jak: rodzaj zabudowy, standard osiedla oraz usytuowanie nieruchomości w prestiżowej inwestycji.

- Popularnością i w konsekwencji wysoką ceną cieszy się także Żabianka i Przymorze. Bliskość plaży i linii komunikacyjnej SKM to atuty, które w całym Trójmieście podnoszą cenę za m kw. - mówi Maciej Niewiadomski z Obrotni Nieruchomości.
Najlepsze dzielnice do życia w Gdańsku. Które wygrały ranking? Najlepsze dzielnice do życia w Gdańsku. Które wygrały ranking?

Gdynia: Orłowo, Śródmieście



Do lokalizacji cieszących się prestiżem należy także Śródmieście Gdyni i Orłowo.

Położenie w sercu miasta czy w pobliżu plaży decyduje o niekiedy kosmicznych cenach za m kw. Zwłaszcza w przypadku Orłowa, gdzie duże znaczenie ma także prestiż i chęć posiadania nieruchomości przez zamożne osoby nie tylko z Trójmiasta, ale także z innych części kraju, które taką nieruchomość traktują jako mieszkanie wakacyjne.

- Popyt na rzadkie, wyjątkowe nieruchomości jest tym większy, im mniej osób je posiada, a zainteresowanie nimi wzrasta wraz ze wzrostem ceny. To zjawisko obserwowane od lat - dodaje Krystian Pankiewicz.
Najdroższe mieszkanie w Serwisie Ogłoszeniowym Trojmiasto.pl w Gdyni znajduje się właśnie w Orłowie i trzeba za nie zapłacić nieco ponad 68,8 tys. złotych za m kw.

Ceny w Śródmieściu chociaż nadal bardzo wysokie, to osiągają niższy poziom niż te w Orłowie. Za najdroższe, w przeliczeniu na m kw., mieszkanie uwidocznione w naszym Serwisie Ogłoszeniowym w tej dzielnicy trzeba bowiem zapłacić ponad 50,6 tys. złotych za m kw.

Sopot - pas nadmorski



Ceny mieszkań w kurorcie zawsze rządziły się swoimi prawami. Do najdroższych należą głównie te położone w dolnej części Sopotu - w pobliżu Zatoki Gdańskiej czy ul. Bohaterów Monte Cassino. Wiele zależy też od indywidualnych parametrów mieszkania, standardu, powierzchni czy widoku na morze.

- Najwyższe są ceny nieruchomości oferowanych w nowych inwestycjach na dolnym tarasie. Dzieje się tak ponieważ wolnego do zabudowy terenu blisko morza jest coraz mniej, a działki pozyskane przez deweloperów w tym rejonie są bardzo drogie, często wymagają dodatkowych nakładów i czasu na uporządkowanie sytuacji prawnej, wyburzenia starych zabudowań czy pozwoleń konserwatora zabytków. A to wydłuża czas realizacji inwestycji i podnosi koszty po stronie dewelopera, co finalnie winduje cenę nieruchomości - zaznacza Sylwia Wróblewska.
Ceny w Dolnym Sopocie sięgają 38,5 tys. złotych za m kw. - wynika z naszego Serwisu Ogłoszeniowego. Najdroższe mieszkanie w tej lokalizacji jest położone w samym sercu miasta, przy ul. Jana Jerzego Haffnera. Niewiele niższe są ceny mieszkań na nowym osiedlu Okrzei wybudowanym przez Invest Komfort.

Barometr cen nieruchomości Barometr cen

Barometr cen

Sprawdź ceny mieszkań i domów na trójmiejskim rynku nieruchomości. Wykres generowany jest na podstawie cen ofertowych z ogłoszeń zamieszczanych w portalu Trojmiasto.pl.

JPU

Opinie (365) 10 zablokowanych

  • a ja w latach 2015-2018 kupiłem (1)

    3 mieszkania na przymorzu w nowo budowanych 4 oceanach i teraz jestem zarobiony. Mieszkania świetnie sie wynajmują a miałem 1,5 milona ze sprzedazy domu a teraz mam około 5 jak bym sprzedawał. Mnie to lotto co sie stanie dalej. Swoje juz mam

    • 5 6

    • zazdraszczam ci.

      • 1 0

  • Że względu na zloza bursztynu stogi !:D

    • 2 2

  • Sytuacja z cenami mieszkań jest chora.

    Takie są zasady wolnego rynku ale niestety prowadzi to do patologii. Centra miast opustoszałe, bez mieszkańców tylko sami turyści. Zwykli mieszkańcy za obwodnicą gdzie ceny też zaczynają być nienormalne.

    • 8 2

  • Inwestycja z przyszłością...

    W 2050 roku to wszystko co luksusowe
    Będzie stało pod wodą...He,he

    • 4 5

  • Opinia wyróżniona

    w Sopocie mieszka sie przyjemnie (3)

    wszedzie z buta, samochod prawie nie ruszany, komunikacje skm, w urzedach pustawo, przychodnie mocno emeryckie
    ale mozna znalezc tez i calkiem ok, codziennie nad morzem spacerek, sklepy te co wszedzie, duzo parkow, lasy, fajne szkoly, no ale jest specyficzny emerycki klimat, plus 2 miesiace sezonu na minus, reszta 10 miesiecy na plus,

    • 33 8

    • W Sopocie nie ma gdzie zaparkować

      więc po co ci samochód?

      • 5 4

    • Sopocianka (1)

      Masz racje . Sopot to miasto emerytów.

      • 3 0

      • pijaków z całej polski miasto to, a sopocka plaża syfem zaraża, bliżej do Łeby i Mielna ma Sopot niż do Nicei czy Saint-Tropez

        • 0 0

  • SKM

    Ktoś kto płaci 50 tysięcy za metr raczej nie korzysta z SKM tylko z BMW

    • 7 0

  • dobre i drogie mieszkania są tylko dla najlepszych ludzi (1)

    oni zasługują na nie a oni na mieszkania , tak myślę

    • 0 0

    • to są luksusowe jakby apartamęty a nie mieszkania

      Apartamęty premium sklecone z mieszaniny gliny śliny i materiałów odpadowych a na klatkach chiński granit i 'marmur' i jak najwięcej części wspólnych typu sale tv klubowe siłownie sauny itp. żeby było jakby luksusowo i drogo w utrzymaniu. Dzięki temu słyszysz jak 'sąsiad' chrapie za ścianą czy pod czy nad i płacisz grubo co miesiąc na 'administrację'.

      • 0 0

  • "Wzrost opłat uderzy w domowe budżety i nie pomoże rynkowi"

    Jak ta kumulacja podwyżek i nowych danin wpłynie na rynek nieruchomości? Zdaniem Barbary Bugaj, analityczki rynku nieruchomości będzie to widoczne w dwóch obszarach. - W 2023 wzrosną koszty eksploatacyjne mieszkań i domów oraz podatki dla właścicieli nieruchomości, co rzeczywiście uderzy w domowe budżety. Jednak istotne będą również wzrosty kosztów transakcyjnych sprzedaży nieruchomości, co w obecnym kryzysie oczywiście nie pomoże rynkowi - wyjaśnia.
    To będzie cios w portfele Polaków. Jej zdaniem sytuacja w przyszłym roku będzie o tyle trudna, że już obecnie rynek znajduje się w niełatwej sytuacji, ponieważ w praktyce załamała się sprzedaż mieszkań. - W przyszłym roku sytuacja nie będzie lepsza, dodatkowo sprzedaż mieszkań powinna się raczej ustabilizować na niskim poziomie, co można zaobserwować już w tym roku. Dodatkowe koszty transakcyjne będą z kolei kolejnym ciosem dla i tak niskiego popytu na rynku nieruchomości - twierdzi.

    • 0 0

  • Gomułka wiecznie żywy.

    Widziałem oferty apartamentów 3 pokojowych (salon z aneksem, 2 sypialnie) o powierzchni 36 m. :) Taki normatyw był w latach 60.

    • 1 0

  • Najlepsza dzielnica

    Tylko Chełm, ale ten prawdziwy - Dragana, Chałubińskiego, Cebertowicza, Więckowskiego. Syf jak w latach 90. Brakuje znów dilerki pod Videoteką na legalu. Blisko centrum, a gnój straszny.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi

Co W Trawie Piszczy?

269 - 947 zł
konferencja
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
33200 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
23350 zł/m2
Gdynia Orłowo
23300 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
20950 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
20850 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
31050 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
19650 zł/m2
Sopot Górny Sopot
17500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
17000 zł/m2
Gdańsk Brzeźno
16500 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane